Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha nem iratom át...

Mi történik, ha nem iratom át az autót, kb mennyi időt tudom használni mielőtt felmondják a kötelező biztosításomat?

Figyelt kérdés

2-3 hónapot szeretném az autót használni, utána ismerősömék telkére tenném le, nincs semmi a nevemen, nem dolgozom, nem tudják behajtani rajtam a tartozást, utána megyek vissza ki külföldre, mert kettős állampolgár vagyok.

Szóval mennyi idő, míg utolérnek vele, amíg észleli az okmányiroda hogy valami hiba van a rendszerbe?


2014. febr. 6. 15:04
 1/2 A kérdező kommentje:
egyik ismerősöm 6 hónapig tudta használni, 1 hónap után küldték ki a papírokat, aztán 6. hónap után felmondták a kötelezőjét.
2014. febr. 6. 15:05
 2/2 anonim ***** válasza:

A biztosító csak akkor mondja fel a biztosítást, ha az okmányiroda kiküldte nekik is az értesítést, hogy kivonták a forgalomból a járművet!


Mellékesen megjegyezném, hogy egy oltári nagy gyökérségre készülsz! Ugyanis az eladó nevéről gyakorlatilag sohasem kerül le a jármű, így akár még évek múlva is megtalálhatják mindenféle adókkal bírságokkal egyebekkel...

2014. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!