Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi éri meg jobban? Debrecenből...

Mi éri meg jobban? Debrecenből Gödöllőre és vissza autópályán menni, és megvenni egy hetes matricát, vagy nem fizetős úton menni, és rátankolni az összeget?

Figyelt kérdés
1.6-os G astrám van 2000-ben gyártották. A távolság mindkét úton 200km egy irányba. Pályán 110-es tempóval 2 óra az út, a másik útvonalat általában 2:40 perc alatt szoktam megtenni, gps szerint 3 és fél óra kellene rá. Melyikkel fogyaszt többet az autóm, ha 200 km-en át hosszabb idő alatt teszek meg egy utat, vagy ha rövidebb idő alatt, de nagyobb (110km/h) sebességgel?

2014. febr. 6. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Kicsit off leszek, mennyire sietsz? Én pályán trafihatár alatt szoktam autózni (145-150km/h-val) így nekem pl ez az út 1 óra 20 perc lenne. Ehhez képest az 205km országúton google szerint 3 óra. Az én autómmal a szabályos országút és a kicsit sietős pálya között lenne 4-5 liter különbség, nekem a másfél óra megér annyit.


A te esetedben, ha pályán végiggurulsz 100-110km/h-val, akkor kevesebbet fog enni valamivel az autód, mint országúton, de szerintem csak minimálisan. 2-4 liter benzin megtakarítása meg nem fedezi a pályamatricát..

2014. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon nem szoktam sietni, persze számomra is kényelmesebb 3 helyett 2 óra alatt odaérni, viszont ha 150-el tepernék végig, igencsak megviselné az 1,6-os motort és zabálna is rendesen. Gondolom neked valami komolyabb szerkezet lapul a tarsolyodban :)
2014. febr. 6. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Országúton. Pofátlanul drága a pályamatrica.
2014. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem országúton jobban jársz. De nekem nincs türelmem ilyesmire, inkább veszek egy matricát, és végigtépek a pályán 140-150-el, mint "tötyögök".
2014. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vass004 válasza:
véleményem szerint akkor lenne érdemes matricát venni, ha az kihasználnád, ha mondjuk még azon a héten használnád máskor is, de egy alkalomra fölösleges. indulj el korábban és fogd fel úgy , hogy kirándulsz :)
2014. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy, hogy melyik biztonságosabb!
2014. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!