Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy gyári Honda Dio...

Van egy gyári Honda Dio Af18-asom és 55 ötnél nem enged gyorsabban menni a CDI gyújtáselektronika azt cserélném ki olyanra ami nem szabályoz, a motoron hol találom ezt meg? és kb mennyibe kerül egy ilyen? Egyáltalán van e benne?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom,nem kötekedni akarok,csak a tapasztalatomat közlöm!

Nekem AF 28-am van(picivel modernebb mint a tied).A lényeg,én is próbálkoztam ilyesmivel,de csak baj volt belőle!Egy kis ideig,ment 65-70-et is,de a főtengely,hatókar,stb.nem bírják azt a fordulatot ami ekkora sebességhez már kell!(Így tervezték anno)Nekem a vége egy teljes generál lett,pedig előtte újítottam fel,minőségi anyagokból.Javaslom:Előbb próbálkozz másik görgőkkel,új gyertyával(pipával is esetleg) és egy kis finomhangolás a karbin képes csodákat tenni egy ilyen kis motorral.Tiszta,új légszűrő és kiégetett kipufogó úgyszint!Nekem ezek után megy most 60-62-t,de elég is ennyi,mivel úgy is 40 a max. amivel ezek mehetnek(elméletben).:)Ha repeszteni akarsz,szerintem cseréld le a technikát,mert ezzel nem nagyon tudsz! :)

2014. febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm értem akkor meghagyom így full gyárira és akkor egy örök élet.Te milyen gyertyát és olajat használsz?
2014. febr. 6. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a fordulatot kell emelni, ha van erő a motorban, vegyél vastagabb ékszíjat és nehezebb görgőket, gyorsabb lesz, de lomhábban gyorsul. A fordulatszámot ne bántsd, csak szét forogja a lelkét.
2014. febr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a motorba nagyon van erő,de a rugókat nem elég kicserélni gyengébre? és akkor jobban kipörög a kuplung,egyébként a gyújtásba nincs egy kis jeladó amit ki lehetne cserélni,hogy ne szabályozza le a gyújtást? én úgy hallotam,hogy már van ezekbe is.
2014. febr. 7. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:
te kiszeded a kocsiból is a tiltást ha gyorsabban akarsz menni, vagy feljebb váltasz?
2014. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha a kuplung rugókat kicseréled gyengébbre akkor alacsonyabb fordulaton fog a kuplung, azzal nem érsz semmit, mert olyan fordulaton megfogja a motor ahol semmi ereje nincs... mondtam... görgő + ékszíj ha fogalmad nincs róla minek agyalsz? a kuplungnak semmi köze az áttételhez, azt a variátor módosítja
2014. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!