Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin- vagy dízelmotoros autót?

Benzin- vagy dízelmotoros autót?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban? Még nem döntöttem el, hogy újat, vagy használtat. Pénzem van, mondjuk 8 millióig a vásárlásra. Nem vagyok márkafüggő, megindokolva akármi jöhet.

2014. febr. 7. 13:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Ez így hülye kérdés. Mire kell, mennyit mész vele, mennyi pénzed van tankolni, zavar-e a dízel hangja, stb.
2014. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Miért lenne hülye kérdés? Majdnem tízmilliót fogok elkölteni kocsira, nem hiszem, hogy ebből az következik, hogy nem lesz pénzem tankolni. Menni évente 25-30-ezer km-t szándékozom, de ez olyan tág határokon belül mozog majd, hogy nem tartottam fontosnak leírni.


Írd meg, hogy pl. te mit vennél? Lehet olcsóbban is, nem muszáj kihasználni a teljes keretet.

2014. febr. 7. 13:49
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen. Ha valakinek sok pénze van autóra, nagy dilemma az autóvásárlás. MInden esetre én újat nem vennék. Miért? Mert akinek sok pénze van autóra az úgy sem tudja eldönteni, hogy az vajon jó lesz-e neki és hamar túlad rajta. Van egy ismerősöm , van is pénze , de Ő sosem vesz újat. 2-3 évente cseréli. Sajnálja as első 3-év értékvesztését.
2014. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Folytatom- Benzin vagy dízel? Sima vagy turbó?

Menni, túrázni, autózni, száguldani akarsz-e vele.Egyedül, másodmagaddal, családdal.Rövid vagy hosszú utakra. Rövidre a benzines. Sok hosszú útra a dízeles. A mai super dízelek sem bírják a sok rövid utat. A benzines fentartása és üzemeltetése olcsóbb. Ja a vételára is. Dízel esetében, ha csöndet akarsz, kezd a 6 hengeresekkel.

2014. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Bármennyire is meglepő, úgy szándékozom használni, mint egy kocsit. Saját családom nincsen, még fiatal vagyok, de azt nem merném kijelenteni, hogy kizárólag én ülök majd benne, biztosan szállítok majd ide-oda mást is. Nem az első autóm lesz, de az első saját kocsim.

Mik azok a "super dízelek"?

2014. febr. 7. 14:19
 6/20 anonim ***** válasza:

Megint a dízel ellenesség a kommentelőnél, hát én kiégek...

Attól függ, hogy milyen típusú autót szeretnél. Nekem terepjáróm van és eddig bárki, aki beleült ilyet akart venni. Kényelmes, robosztus, és a megjelenése is jó. Mivel van pénzed, az nem fog számítani nálad sem, hogy 6 v 8-9 litert eszik. Terepjárón belül is pick-upot javasolnám. Mivel még nincs családod, nem annyira lényeges, de ha lesz, akkor nem árt, ha tudsz cuccolni is a kocsival, és gondolom nem 1 évre veszed a kocsit. Újat azért éri meg venni, mert akkor tudod, hogy te hogy hajtod, ha nem ölöd meg, akkor sokéig jó lesz neked. Viszont sokat veszít az értékéből 3 éves korára. Márka? Mivel nekem Mitsubishim van, ha lesz annyi pénzem, akkor tuti egy újabb pick-upot veszek és Mitsut. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Keress utána kicsit Mitsubishi L200.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem terepjáróra gondoltam, hanem inkább "klasszikus" autóra, de köszönöm a választ, értékelem, hogy szakítottál az idődből erre. Megy a felpontozás.
2014. febr. 7. 15:51
 8/20 anonim ***** válasza:

Én használtat vennék, olyan 1-2 éves korúakat vennék, és dízelt.

Én vagy egy Mazda 6-ot vennék pl.:

[link]

vagy VW Passatot pl.:

[link]

2014. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha újonnan veszed, és ennyi pénzért, akkor mindenképp dizelt, ne hallgass már olyanokra, akik nem vezettek még egy rendes turbódizel autót.
2014. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"akkor mindenképp dizelt"

Nem szeretem az ilyen "abszolút" véleményeket. Indokold meg, miért ne vegyek benzinest, illetve hogy miért vegyek dízeleset. Csak így tudom komolyan venni a válaszod a döntésemben.


Mentek a felpontozások.

2014. febr. 7. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!