Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 1 1.6D olaj üzem?

Volkswagen Golf 1 1.6D olaj üzem?

Figyelt kérdés
Elolvastam néhány kérdést itt, amiből kiderült, hogy a tisztán étolajat nem bírja, de olvastam olyat is, hogy fáradtolajjal üzemeltetné az illető, és egy totalcar cikkben is olvastam erről, igaz ott soros adagolós motornál próbálkoztak vele, és nem köradagolósnál. A jól megtisztított fáradtolaj (szivacson átszűrt, ülepített, kimágnesezett, szóval nincs benne fém részecske) alkalmas lenne tisztán a golfba, megfelelő lenne a kenése (mert hát szerintem az étolajnál sokkal jobb, hiába fáradt)?

2014. febr. 9. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Csak tisztán nem járnék vele, de felesbe már simán, vagy 60-40%-ban. Plusz az olajat se kell kiönteni, át kell szűrni és mehet bele, csak kicsit rántotthús szag lesz :D

Viszont sokan mentek fűtőolajjal is, esetleg, ha azt tudnál szerezni.

2014. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
meg persze beépítenék egy előmelegítőt, úgy sem lehet tisztán?
2014. febr. 9. 13:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elmenne vele, de azért pár liter gázolajat nem ártana bele tenni, jobb a békesség.
2014. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keverném gázolajjal. Az adagolót és a motort is jobban fogja koptatni, de ha ingyen van az olaj, lehet hogy még egy évenkénti motorcserével is olcsóbban jössz ki, mint ha a kúton tankolnál.
2014. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy hasonló évjáratú szívóD Audinál is működne ugyanez? (pl audi 80, 100, 200)
2014. febr. 9. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát elvileg ugyan az a motor elve. A sima szívóknál, nem okozhat gondot, vagyis túl nagyot, mert biztos nem olyan, mint gázolaj, de mennie kell vele. Régi 1.9TDkbe szoktak rakni, azt tudom
2014. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felesbe tankold úgy is sokkal olcsóbban jössz ki, esteleg nyáron mikor jó idő van meg lehet próbálni 25-75%-os arányban is.
2014. febr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hasonló korú Audi esélyesen ugyanilyen motorral megy.


Fáradtolajjal annyi a baj, hogy iszonyat kokszot hagy maga után, telirakja az előkamrákat, gyűrűhornyot, mindent, egy szóval károsítja a motort. Az adagolót talán kevésbé, mert kenőképessége van. HTO-ra ugyanez vonatkozik, súlyosbítva az adagolókárokkal.

2014. febr. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!