Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 Electronic-om van...

Misi018 kérdése:

Simson S51 Electronic-om van és azt kérdezem hogy a 35/35w-os led izzó jobban világít mint a hagyományos 35/35? Az ára 5. 000 Ft de csak egyszer kell kiadni ezért.

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2014. febr. 9. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. Vakítani jobban fog mert össze-vissza fogja szórni a fényt. A fényszóró tükre az izzó pontszerű fényforrásához (izzószál) van tervezve. A ledlámpa meg teljesen más pozició(k)ból világít más irány(ok)ba.

Ha megállnál egy sima fehér fal előtt, izzóval meglenne a szabályos vetítési képe a fényszórónak, leddel csak egy szabálytalan jó nagy fénypacni lenne, a szükséges helyeken az előírtnál jóval kisebb fényerővel.

2014. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és az irányjelzőknél amik ott vannak égők és helyette ledes égőt tennék bele akkor kevesebb áramot fogyaszt el igaz
2014. febr. 9. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz, de attól meg az indexrelé fog meghülyülni. Sokkal gyorsabban fog villogni.
2014. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ad1: " LED izzó" nincs, mert az fából vaskarika. Ha már mindenképpen egzakt elnevezéssel szeretnél élni, maradjunk a LED fényforrásnál.


Ezt a kínai vacakot meg felejtsd el, mert semmire nem jó.


Ha nagyon látni szeretnél, vegyél bele HS1 35/35W halogén izzót, meg egy Ladához való halogénra átalakító műanyag karikát a helyi autós/motoros boltban, és rakd össze azzal. Na azzal lehet látni, én is olyannal jártam két évig.


Indexbe meg tehetsz, ha ELBA-s a motorod, de sok értelme nincs. Ennyi energiával inkább féket, meg futóművet faragj, vagy ha sok pénzed van, vegyél két jó gumit. :)

2014. febr. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne LED-ed! Halogént tegyél bele!

Nekem ez bevált!


[link]

2014. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és ez a halogén izzó ugyannyi áramot vesz fel mint a többi és még erősebben ég ? de nem tompítja le a többi égőket pl hátul ?
2014. febr. 11. 07:59
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Mivel electronicod van feltételezem hogy van akksid is. Ha így van, tegyél meg annyit hogy a féklámpádat az akksiról üzemelteted és nem a világító tekercsről. Így fékezéskor késlekedés nélkül villan fel a féklámpád anélkül hogy a hátsó helyzetjelző kialudna. Annyi a dolgod hogy a gyújtáskapcsoló 59-es lábáról átkötöd a féklámpa vezetékét a 15/51-es lábra. Így a féklámpád csak gyújtással fog működni.


A halogén izzó nem terheli le jobban a világítás áramkörét és határozottabb, fehérebb ernyőzött fényt kapsz.


Nyugodtan próbáld ki a 12V 35/35-ös halogént. Csalódás kizárva!

2014. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kipróbálom a halogén izzót
2014. febr. 11. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várom a véleményedet.
2014. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem kaptam a boltokban, de sztem a hagyományos égő marad :D
2014. febr. 12. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!