Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csere esetén mekkora méretet...

Csere esetén mekkora méretet vegyek dugattyuból? 39,73 ami bent van. Ahogy látom 39-40 közt több méret van. Vagy 39,73 kell mindenképp ha már ez van bent?

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mégis: milyen jármű, miért akarsz benne dugót cserélni, milyen a hengerfal?


Gondolom Simson. Nem szokás csak úgy dugót cserélni, elég azt fúráskor is. Meg a gyűrűkkel is így szokott lenni, mert addigra a hengerfal is megkopik eléggé.


De ha az volt benne és nem fúratod, akkor ugyanakkorát tegyél bele. Főleg mert a dugattyú tágul, esetleg ha bele is menne a következő méret, akkor is megszorulhat amint felmelegszik.

Nagyobbat csak ha a henger is nagyobbra lesz fúrva; a gyűrűknél meg figyelni a végeik közötti hézagra (a minimum legyen meg, mert annak az anyaga is tágul).

2014. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz bele szorosabbat is, de lehet, az megszorul.

Én egyszer egy robogót fúrattam meg, új dugó+gyűrűk, hazafele jövet vagy 5x megszorult a dugó a hengerben, pedig nagyon óvatosan mentem vele.

Aztán jó lett, nem foglalkoztam már vele.

2014. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A babetta amiről már kérdeztem itt is, kiesett a dugattyuból a biztosító.

Csak ugye az is kérdés miért eshetett ki. Máshol azt írták akár a hajtókar is lehet ferde, meg, hogy akkor már furassam is.

2014. febr. 10. 15:19
 4/7 A kérdező kommentje:
2014. febr. 10. 15:24
 5/7 A kérdező kommentje:

Közbe találtam itthon egy új ugyanekkora dugattyut.

Erre fogok gyürüt venni, egy próbát megér.

Gyürü végeinél mekkora helyet hagyjak vagy hogy van ez?

2014. febr. 10. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát az a henger nem szép - bár el fog így is működni minden valószínűség szerint. Ugye ezek a gyűrű felfekvését és a hengerfal-gyűrű közötti tömítettséget rontják, ha elég nagy a karc, akkor elég komolyan.


A gyűrűket felszerelés előtt szokás betolni a hengerbe, megnézni mekkora a hézag a végeik között. Legtöbbször oké, de nekem volt szerencsém már olyanhoz, ahol a két gyűrű nem egyforma volt (egyik valószínűleg 68-as, a másik 68,5-ös - indiai dugattyúszett).


Ugyanez a "jó minőségű" utángyártás lehet a ludas a csapszegrögzítő kiesésében is : néha olyan vacakul van megmunkálva a dugó vagy olyan vacak a rögzítő, hogy nem akar megmaradni a helyén. Na persze lehet más is, akár lehet az is, hogy nem volt rendesen a helyén, de ez is egy lehetőség.

2014. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem hányas gyürüt kéne vennem a 39,73.as dugattyura?
2014. febr. 10. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!