Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Ventoval (1.9 tdi) kapcsola...

VW Ventoval (1.9 tdi) kapcsolatban kaphatok információt?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyáron egy vw vento típusú autót venni, sok népítéletet olvasok de minden információ amit esetleg használok jelenleg megosztanának velem annak nagyon örülnék! Ami érdekel: fogyasztás városban o.úton, nagyobb utazásra mennyire alkalmas (autópályán stb), mire érdemes oda figyelni vásárlás előtt, mi a reális ára, negatívumok. 1.9-es tdi-t néztem ki és abból tudtommal van 90-110 lóerős verzió is. Minden információ hasznos várom! :)

2014. febr. 10. 20:25
 1/2 Ro-Lee8 ***** válasza:

Egy ennyi idős autónál amit nagyon észben kell tartani, hogy nem km-t vásárolsz, hanem minőséget. Hiába van egy autóban 120.000, lehet, hogy 230.000-t visszatekertek. Tehát azt mondom, hogy amiben valós km van, teszem fel egy 15 éves Ventoban mondjuk 250-300ezer, azt érdemes megvenni, ha jó állapotban van mert azt jelenti, hogy a gazda megkímélte. Fogyasztás, a lábadtól függ. Ezek még gázpedál által vezérelt adagolók, nem elektronika által. De normál körülmények között 5-5,5 liter/100km.

Nagyobb utazásra pályán alkalmas, lehet menni vele. Amire figyelni kell. Amíg nincs üzemi hőfokon ne forgasd 2000-nél tovább. Ha felment üzemire akkor lehet hajszolni a pályán. Ha pályán közlekedsz és meg akarsz állni, akkor egy percig minimum hagyd járni a motort. Ezekkel amit leírtam, mind a hengerfejet és a turbót is kíméled. 300. és 400ezer ft között már elég jókat lehet venni. Ha pályázásra és nagy utazásra kell, akkor viszont én a 110le-s verziót venném. 1.9 Tdi-knek amik meg vannak kímélve nem szokott negatívumuk lenni. Esetleg még annyival számolni kell, hogy a VW-k hajlamosak rohadni itt ott, de melyik ennyi idős autó nem. Véleményem szerinte nyugodtan vedd meg. Rosszat nem nagyon hallottam róluk pedig autószerelő vagyok.

2014. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, igazán tartalmas és jó volt!
2014. febr. 10. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!