Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-ös astra g-nél (116300km)...

2005-ös astra g-nél (116300km) miért hallatszik súrlódó hang fékezéskor?

Figyelt kérdés

Az autóm hátsó féke felől 3 napja súrlódó hangot hallok fékezéskor. Eddig esős idő volt, annak tudtam be, hogy nedves a fék, az út. Azonban ma száraz idő volt,és mégis hallani lehetett. Néhány fékezés után elhalkult, illetve elhallgatott a hang.

Lehet-e attól, hogy hosszabb ideig állt az autó? Fog ez javulni idővel? Vizsgán voltam november végén, akkor megnéztek mindent az autón, és rendben volt. Inkább motor fékezni szoktam amúgy is, kímélem a féket. Netán fékbetét csere érett lenne?



2014. febr. 10. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A fékbetétet meg is tudod nézni, bár attól függ milyen felnid van. Maximum le kell szedned a kereket, aztán úgy megnézned. Ha sötét van, használj elemlámpát. Látni fogod, hogy mennyi van rajta! Előfordul, hogy az, de ha az, akkor ne járj így sokáig, mert akkor tárcsát is cserélned kell.


Nekem 7 ágú felnim van, simán látom csak úgy, szoktam is nézegetni, mivel már 15 ezer km óta jelez, hogy cserélni kéne. De csak most fogom majd a jövőhéten. Szóval ez simán látható szabad szemmel, az a lényeg!

2014. febr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha fékezés után elhalkult, lehet csak valami kosz volt rajta. Próbálj hosszú fékezéseket csinálni (gyengén fékezel). Ha nem múlik el akkor amit a fenti írt.
2014. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem H Astrám van, azon is tapasztalok hasonlót. Ilyen nedves idő után ha áll az autó egy fél napot, megrozsdásodik a féktárcsa. Így indulás után az első két-három fékezéskor lehúzott ablaknál én is hallok súrlódó hangot, de aztán elmúlik ahogy lekopik ez a rozsdaréteg.
2014. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!


Hátul dobfékes az autó, így csak szétszedéssel tudnám megnézni. Szétszedni nem merem (pedig tudnám), nem biztos, hogy vissza is tudnám rakni rendesen, így csak kárt tehetek benne. Egyéb lehetőséget tudsz "mondani"?

2014. febr. 11. 10:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor vidd el szervizbe! Ránéznek, szerintem nem tart tovább fél óránál és nem hiszem hogy egy-két ezresnél többet kérnének érte.

A fékkel nem jó játszani.

2014. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Még esetleg az a tippem, hogy menj el kézi mosóba és nagynyomásúval menj rá a fékekre. Hátha valami kosz tényleg.
2014. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2014. febr. 23. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!