Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 1 évre kivan fizetve a...

Ha 1 évre kivan fizetve a kötelező biztosítás és a teljesítményadó, akkor ha valamiért mégis el kell adni az autót mondjuk 2 hónap múlva, abban az esetben visszajár arányosan az összeg?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 01:55
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

kötelezőből igen

teljesítményadóból nem, azt mindig az fizeti egész évre, akinek a nevén január 1. 0 óra 0 perckor van.

Amikor vetted az autót, nem tűnt fel, hogy arra az évre nem kell fizetni teljesítményadót?

2014. febr. 11. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pontosan így van. A biztosító szépen visszautalja az összeget, és ennyi.
2014. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 egySanyi ***** válasza:
79%
A teljesítményadónál nem mindig az fizet aki január elsején a gazdája volt az autónak. Ha ki van vonva ideiglenesen a forgalomból és Te mondjuk január ötödikén szeretnéd megvenni akkor megnyerted vele arra az évre a teljesítményadót is.
2014. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

De okos, tényleg.

Sőt, még akkor is, ha január másodikán gyártották...

Kötözködjél még.

2014. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 egySanyi ***** válasza:
58%

#4

Ez a beszólás meg téged minősít.

2014. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki nyáron vesz autót, akkor csak fél évre fizeti a teljesítményadót, de 1 éves árban vagy hogy van ez?
2014. febr. 12. 01:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Még most sem értesz semmit.

Nem világos, hogy akinek a nevén év elején van az autó, az fizeti egész évre? Ezt nem lehet másképp érteni.

Ez az ember kifizette egész évre. Utána ha év közben ötször gazdát cserél, nem számít, mert a teljesítményadó ki van fizetve.

2014. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

de ha nem érted, kérdez egysanyit, mindent szívesen elmagyaráz

és mindennek az ellenkezőjét is.

2014. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 egySanyi ***** válasza:
100%

#7

"Nem világos, hogy akinek a nevén év elején van az autó, az fizeti egész évre? Ezt nem lehet másképp érteni."

Nem az ellenkezőjét írom, de ez a mondat nem minden esetben igaz, amit már ki is fejtettem itt feljebb.

2014. febr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 egySanyi ***** válasza:
Alapesetben igaz, hogy az fizeti a teljesítményadót egész évre aki január elsején tulajdonosa az autónak, de vannak kivételek. Egyik kivétel, ha ideiglenesen ki lett vonatva a forgalomból. Írok egy példát. Eladóvá vált a régi autóm 2013.12.30.-án ideiglenesen kivonattam a forgalomból (hogy ne fizessek biztosítási díjat és teljesítményadót rá) és beadtam egy kereskedésbe. Gyorsan elkelt, 2014.01.13.-án létrejött az adásvétel. Január elsején én voltam a tulajdonosa az autónak mégse nekem kell fizetni a teljesítményadót. Új tulajdonosnak 2014.02.01.-től már fizetni kell erre az évre is a teljesítményadót, pedig nem is ő volt január elsején a tulajdonos.
2014. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!