Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson töltés probléma?

Simson töltés probléma?

Figyelt kérdés
Simsonomon szerintem túl sok a töltés. Beindítottam, és 5 perc járatás után 6,18V ról felszaladt 7,16-ra az akksi feszültsége. Fesszab zöld vezetéke szikrázik, csee után is csinálja. Mi a probléma ?

2014. febr. 13. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Cellánként max. 2.4 Voltig mehet a töltés. Ha töltés közben 2,4 V-ot elérjük, akkor beindul a fölösleges gázfejlődés, ami a lemezekre káros.
2014. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 6V-os akkut 7,2V-tal szokás tölteni, az autóban a 12V-os akksit 14,4V-tal tölti a generátor!

Ha gyorsan felmegy az akkufeszültség, akkor elképzelhető, hogy kissé csökkent a kapacitása.

A zöld vezeték szikrázása ettől független, lehet, hogy csak kontakt hiba, vagy hozzáér valamihez, amihez nem kellene!

2014. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az akksi 11Ah savas-ólmos,és új. Hozzáteszem nem alapjáraton ment.
2014. febr. 14. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. A zöld vezeték meg jó, hogy szikrázik, ha lehúzod, mert jön belőle a delej. Ha önmagában szikrázik, akkor ott baj van, valami szigetelés gond.


7,2 V-ig nincs baj. Amúgy meg világítással közlekedünk, az helyből 5W terhelés az akkun, ha értelmesen van bekötve. :) (a gyári bekötéssel nem, de azt nem nevezem értelmes bekötésnek :) )

2014. febr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na megoldódott.Feltötte 7,18 V-ra, és szinten tartja. Utolsónak: Amúgy megpróbáltam mindent visszakötni gyárira, így a hátsó helyzetjelzőt is az akksira kötöttem, és 21W-os izzót tettem bele, mert ilyen volt itthon.
2014. febr. 17. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!