Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereszteződésekben piros...

Kereszteződésekben piros lámpánál benyomott tengelykapcsolóval szoktatok állni?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem hogy olvastam a vizsga lapon ha valaki a piros lámpánál benyomott kuplungal egyesben áll az autóval az hiba pont de attól félek ha nem nyomom a kuplungot le fuladok volt már rá példa de ha üresben van és úgy nyomom a kuplungot az is hiba pont?ti hogy tanultátok mi a szabályos megállás?

2014. febr. 14. 02:36
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Azért hibapont, mert ha akár véletlen is lecsúszik a lábad a kuplungról, akkor mivel a kocsi sebességben van, könnyen nekiugorhatsz az előtted állónak, vagy kimész a kereszteződésbe. Szóval mindig rakd ki üresbe, és így nem lesz hibapontod.


Aztán később már Te döntesz majd, hogy akarod, én például, olyan lámpáknál amikről tudom, hogy iszonyat gyorsan váltogatnak, nem mindig szoktam kirakni üresbe, csak kuplungolok, de persze itt is fenn a fentebb vázolt dolog lehetősége, szóval, ha nem vagy még annyira biztos magadban, akkor egyedül is rakd ki mindig inkább üresbe, az a tuti.

2014. febr. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem állok kinyomott tengelykapcsolóval, mert a kinyomócsapágytól kezdve megterheli az egész kuplungszerkezetet, annak drasztikus kopásához vezethet idővel.


Az ilyen szokásokból lesz az, amikor 100-120e km után már kuplungot kell cserélni az autóban és a sofőr nem érti, mert hát ő "jól vezet"....

2014. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha a saját autóddal,minden piros lámpánál kinyomott kuplunggal fogsz várakozni, a nyomcsapágyad nem lesz hosszú életű.Az oktató egyébként azért van, hogy megkérdezd amivel nem vagy tisztában.
2014. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

"attól félek ha nem nyomom a kuplungot le fuladok volt már rá példa"


Üresben lefulladt az autó, mert nem nyomtad a kuplungot? Ez lehetetlen (kivétel a műszaki hiba, de ilyen nem lesz).


Tegyed szépen üresbe.

2014. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Én is tanuló vagyok még, remélhetőleg már csak jövőhétig, de nekem is mindig üresbe kell raknom. Eleinte nem értettem, hogy ez mért jó, de ahogy fentebb azt írták, tényleg kopik a kuplung, no meg ha elfeledkezel róla h sebességben vagy és lelépsz kuplungról nagyot fog ugorni az autó. Rakd mindig üresbe, figyeld a keresztező gyalogosok lámpáját. Ha ott a zöld elkezd villogni, rakhatod egyesbe a kocsit, és már kapod is a sárgát. Persze ez nem mindig igaz, mert van olyan út kereszteződés ahol több lámpa váltakozik. Én még fékezésnél sem nyomok kuplungot(az elején csináltam) csak akkor nyomom ki, mikor már érzem h nagyon lassú az autó és mindjárt megfogok állni.
2014. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon hamar vált a lámpa, vagy pont akkor érek oda, hogy még meg kell állni egy kicsit (egy 5-10 másodpercre), akkor kuplung+1-es. Minden más esetben üres+fék.
2014. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam, bár sokan rögtön félreértik, van nem egy lámpa, ami 15-20 másodpercenként vált, na azoknál körülbelül mire kiteszem üresbe, már rakhatnám is vissza sebességbe...
2014. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked 15-20 mp-ig tart kirakni egy autót üresbe?! Az érdekes, nekem max 1 mp...
2014. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Naggyon vicces...
2014. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, de van nem egy lámpa, ami nagyon gyorsan vált, Székesfehérváriak? Elkerülőn a Tesco felé leforduló lámpa? Na aki tudja melyikre gondolok érti...
2014. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!