Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan beszólogatnak hogy én...

Sokan beszólogatnak hogy én 19 évesen kocsival járok. És mindig megjegyzést tesznek! Nem mondjátok, hogy ez akkora nagy szám?

Figyelt kérdés

Még, ha egy 30-40 millást BMW lenne a fenekem alatt, akkor lehet én is elgondolkoznék, hogy "hú bazzeg, más életében nem fog ennyit keresni!" de egy 10 éves Opelra ami az apámé hozzá teszem, és épp hogy megy, irigykednek?


És kapom a megjegyzéseket, a haveroktól is, hogy ha találkozunk, és ki mikorra ér oda, és jön a duma: "kocsival jössz mi? neked könnyű, nem kell a buszra várnod!

A suliban is beszólogatnak, hogy "megjött a gazdag a kocsijával!" Ilyenkor mondom, hogy igen, egy 10 éves Renault apám jóvoltából az már a luxus! Vörös szőnyeget készítsétek!


És megkérdeztem ezeket, hogy "mire fel irigykedtek? Más a szülinapjára kap egy 30-40 millás Mercit, azzal mi a helyzet?" ekkor nagyba mondják, hogy "Irigykedünk? Te el vagy tévedve!"


De ha nem irigykednének, akkor miért tűnik ez fel nekik?

Sokak azt se tudják, hogy van jogsim. Sok ember meglepődik, hogy "Te kocsival jöttél? Tudsz vezetni? Van kocsid?" mert annyira nem hangoztatom, hogy nehogy már mindenki kis sznobnak tartson!


Most miért ennyire nagy szám, hogy 19 évesen apám 10 éves kocsiját kölcsön kapom? Mintha egyedül lennék ezzel Magyarországon? Miért zavarja ez őket? Drágább lesz nekik a kenyér a boltban? Nem hinném!


Sőt, sok ismerősös, rokon, 10-15 éve volt ennyi idős, és még ők is jártak kocsival! De itt sok ember úgy megjegyzi nekem, hogy "Van kocsid???" ekkor mondom, hogy nem, szülőké, de erre is irigység tűnik fel rajtuk!


Most ennyire szúrja a szemüket? De ha ők járnának kocsival, még fel is vágnának vele nekem mi? Meg ledudálnának a zebráról nem?


Most mit mondjak az ilyeneknek, ha egyből elkezdenek felhjönni a "19 évesen autóval jársz!" szöveggel? Hogy semmi közöd hozzá?



2014. febr. 16. 17:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

*

"Ilyenkor mondom, hogy igen, egy 10 éves Renault apám jóvoltából az már a luxus! Vörös szőnyeget készítsétek! "


*Opelt akartam írni! Hogy jutott az eszembe rönó? XD

2014. febr. 16. 17:49
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Én 17 évesen a saját kocsimmal járok amire én kerestem meg a pénzt és ugyanígy csesztetnek páran.

De olyan jó elmenni a buszmegálló előtt és integetni nekik ahogy ott várják a buszt esőben,hóban,40 fokban.

Én meg beülök egy pólóban a fűtött ülésbe és röhögök rajtuk.

Pedig egy 2002-es g astrával járok ami szerintem nem nagy dolog.

Évzáróra tuti elkérem muter 7-es Bmw-jét azt' irigykeggyé köcsöggyerek.

2014. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Én nagyon úgy látom a köcsögök nem a buszváróban ácsingóznak .
2014. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Most akkor Renault vagy Opel? Meg ha 10 éves és alig megy, akkor nem vagytok jó gazdái. Egyébként meg ha valaki napi szinten kocsival jár busz helyett, akkor az nagy luxus még akkor is, ha az apádé. De nem hinném, hogy a kérdés rólad szól, inkább az irigykedők közé tartozol. Bevallom nekem is jobban esne, ha napi 30 km buszozás helyett kocsival járhatnék, de hát nem mindegy, hogy havi 1200ft a bérlet, vagy 40000 a benzin. Ezért is írtam, hogy kocsival járni luxus.
2014. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 savanyújóska ***** válasza:
Nem feltetlenul mindenki irigykedik, legalabbis a rokonok biztos nem... Csak fura, nem megszokott, ha neked nincs jogsid. De szerintem sem kell belole nagy ugyet csinalni, nekem is van nem 1-2 ismerosom aki vezet, jo elsore fura volt, de most mar csak annyi a kulonbseg, hogy ha vezetnek, nem isznak. Egyebkent meg a mai benzinarak mellett, azert nem olyan gyenge mindennap kocsival jarni, bar gondolom az Opel nem zabal olyan sokat... (Haver ladaja azert eszik rendesen!:D)
2014. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon nem annyira megszokott hogy valaki iskolába jár kocsival megy ehhez hasonlók. Nekem is volt 2 olyan osztálytársam a kb 35-ből aki autóval járt mert gazdagok voltak a szüleik, de a többiek nem jöttek autóval pedig volt jogsijuk és volt is a családban autó.

10 éves autó meg szerintem korrekt autónak számít Magyarországon. Ha végignézek egy parkolóban akkor a legtöbb 10 éven felül van.

2014. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
nem a kor számít, hanem am árka. lehet vadonat új Suzukid, észre se vesznek, viszont, ha van egy akár 20 éves BMW-d karban tartva, akkro felnéznek rád, hogy tartozol valahová, nem olvadsz bele a "pórnépbe".
2014. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Én 2 hetente egyszer megyek kocsival a suliba. Ilyenkor én is megkapom a “Jól megy!“ , “Már megint kocsival jöttél?“ és hasonló beszólásokat, pedig én egy 20 éves suzukival (fateré) járok, akkor is csak azért, mert busszal vagy elkésnék vagy 4 órával korábban érkeznék. Saját autót majd nyáron vagy ősszel tervezek venni. (a saját pénzemből) Na majd akkor hallgathatom a hülyeségeiket csak igazán...
2014. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
en kulfoldon elek nehany evtizede, de soha nem hallottam ilyen hasonlo panaszkodast. Itt nem irigyli senki a masik havi részletet. Regebben tortent, hogy egy "ujmagyar" idiota a vadonat uj kocsiaval megallt a nehany eves oregecske kocsim mellett es megkerdezte, hany eves a kocsid? - tudod az en kocsim papirjai a kesztyutartoban vannak- valaszoltam. ( reszletfizetesre vasarolt kocsi a bank tulajdona) ... Nem ertem miert van itt ez a eroltetett panaszosdi illetve MEGJATSZOSDI ?
2014. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Mit törődsz az ilyenekkel? Örüljenek maguknak, azt' érted, ne foglalkozz vele, tökéletesen jó neked az a régi kocsi is, ha valami nem tetszik neki, akkor így járt:D:D:D
2014. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!