Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót vagy elektromos...

Robogót vagy elektromos kerékpárt/robogót válasszak? Tudom, hogy van már hasonló kérdés de én más miatt kérdem. Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Tehát úgy számoltam, hogy egy elektromos kerékpár kevesebbet fogyaszt évente mint egy benzines robogó. Nekem nincs jogosítványom de a keret meg van rá, hogy letegyem a jogsit és vegyek egy kis robogót. Ellentétben az elektromos kerékpárhoz nem kell jogsi csak akku. Az akku sem olcsó de hosszú távon jó lehet, ha 3-4 évig működnek. Munkába járáshoz használnám napi kb. 25km-t.


Persze a jogsi előnye ("B") az, hogy később vehetek autót vagy nagyobb W-erősségű elektromos kerékpárt és a robogó valamivel gyorsabb és talán a munkaadónak is szimpatikusabb az akinek van jogsija (de ott a kötelező biztosítás később autók esetén pedig az adók bár pl. egy Polskit nem tudom mennyibe kerül fent tartani de ez már egy másik téma lenne) Az elektromos biciklik pedig környezet kímélők, nekem megfelelő a gyorsaságuk is, csendesek és remélhetőleg tartós akkumulátorral nekem is bírni fog pár évet így hosszú távon jobb.


Egyébként "veterán biciklis" vagyok Évente átlag 9000 km-t tekerek. De most valahogy elérkeztem oda, hogy jó érzés lehet néha napján nem tekerni csak a gázkart húzni.



2014. febr. 19. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Na azt megnézném meddig lesznek jók az akkuk napi 25km után.
2014. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem annyira tartósak az elektromos biciklik.

Egyik csávó az utcában napi szinten járja vele a falut és már sok elektromos biciklit cserélt le mert tönkrement.

Az én robogómba kb 6000km-t tettem bele mióta megvan és semmi fődarabot nem cseréltem a blokkban, pedig már 10.000km-t beletett valaki mielőtt hozzám került.

2014. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szelepke ***** válasza:
Robogót javasolnám.Hisz előfordulhat,hogy késésben vagy:-)
2014. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor eddig a robogó vezet. Még azért várok válaszolókat.
2014. febr. 19. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:

4 kW-os elektromos robogót vegyél! Persze erre már kell jogsi, de nem 25 km/h a végsebessége mint a kerékpároknak, így nem egy óra, hanem csak fél mire beérsz a melóba, de még környezet kímélő!

[link]

2014. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 270 000 Ft
2014. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem, nem amolyan tescos biciklire gondolsz, mert az 366 napra van kalibrálva.
2014. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem tescosra.
2014. febr. 21. 01:17
 9/9 Esprimo Mobile válasza:
Mit vettél végül? Nagy külömbségek vanak elektromos bicikli és elektromos bicikli között. Nekem 3-aksis tornádóm volt 8-évig (utóbbi években öregem használta és müködöképesen adta el). A müanyag részei az évek alatt megsemisültek de kb 20-ezer km bele lett hajtva kontakthibábak és izzó cseréket leszámítva se elektromos se csapaágyazási hibája nem volt. Viszont nem ajálom napi 25-km-re. Nekem úkjorában nagyon óvatos hajtásal sikerült 60-km hatótávot kipréselnem belöle (nagyrészt országúton ). De 1,5-2-éves aksival télen a havas úton vihettem a 3,5-km-re lévö munkahejemre a töltöjét hogy visszaúton ne keljen tekerni. Inkább benzinmotoros bicajt javaslok, az a 1,5-literes fogyasztásuk kb ugyanaz mint az elektromos bicajok üzemanyag költsége teljesitmény és akkupatól függöen: 1/3 áram fogyasztás 2/3- akku amorfizálódás. Ha kocsiból vizsgázól és robeszt veszel ajánlom a nagykerekü japán vagy olasz robogókat. Nekem most egy 2006-os piaggió liberty rst 4-t-m van. Nagyon megbizható gépsárkány és sokkal biztonságosabb mint egy pattogós kiskerekü járgány. Enyém 4-ütemü ,lomhán gyorsul de felkúszik 70-ig a mutató és 2,5-et eszik 50-el hajtva.
2015. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!