Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap megbüntettek zöld...

Tegnap megbüntettek zöld területen való parkolásért. Van kibúvó?

Figyelt kérdés
Zöld területen parkoltam Budapesten a XI. kerületben. Mára az autón a közteresek hagytak egy cetlit, hogy feljelentenek miatta. Az autó nem az én nevemen van, viszont a feljelentés a tulajdonos nevére lesz kiállítva. Az interneten olvastam olyan megoldásról, hogy ha hozzátartozóra hivatkozik és nem tanúskodik ellene, azzal az eljárás lezárul. Igaz ez?

2014. febr. 19. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
nem. fizess!
2014. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valakinek fizetni kell! Itt nem kell tanúskodni, az fizet aki a tulajdonos vagy üzembentartó!
2014. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már objektív felelősség van. Ha a tulajdonos megtagadhatja a tanúskodást a hozzátartozó ellen, de akkor ő fizet.
2014. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp? A közlekedési szabályok kisebb fokú megszegésénél is?
2014. febr. 19. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Te parkoltál oda, nem más. Ezt kell figyelembe venned.
2014. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem feltétlen az objektív felelősség elvét érvényesítik ... ha szabálysértés, akkor keresd meg a kibúvót az alábbi jogszabályban:

[link]


segítség:

60. § A tanúvallomást megtagadhatja az, aki

a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója,

b) magát vagy hozzátartozóját szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben,

2014. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A parkolásra már nincs objektív felelősség, így ha nem mondod meg, ki vezetett, nem büntetnek meg.
2014. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 ez nem parkolás, hanem zöldterület rongálás, de egyébként igaz mint fent belinkeltem a jogszabályt


csak nem őneki kell mondani amit, hanem a kocsi tulajdonosának (rokonnál volt a kocsi, de megtagadja a megnevezését, és ezt megteheti ... ha bevállalja, ugyanis rendőrségi szabálysértésre adják, oda hívják be a tulajt akinek ott kell vagánykodnia ... persze akkor nem is hazudik, ha a kérdező a hozzátartozója)

2014. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen gyökerek miatt kéne a felelősség tisztázásáig lefoglalni az autót.

Odaparkolnak mindenhova, felveti a pénz, de egy 20 000 Foritnos csekk miatt már megy a rinya.

2014. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Bár így lenne. Hidd el, ha felvetne a pénz nem írtam volna ki ezt a kérdést. Hibáztam, elnéztem a dolgot...
2014. febr. 19. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!