Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson fényszóró magasságát...

Simson fényszóró magasságát hogy kell pontosan beállítani?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Én eleinte tudományosan csináltam: megmértem a fényszóró középmagasságát, feljelöltem a falra, 5 méterre álltam a faltól, megterheltem a motort, lejtést számítottam, ahhoz állítottam a lámpát.

Aztán meguntam, mivel túl macerás volt. Be kell indítani a motort, telefüstöli az udvart, ráülve látom jól a magasságot, de akkor nem tudom állítani, ha nem ülök rajta, akkor meg be tudom állítani, de menet közben túl magasra világít. Így inkább átálltam arra a módszerre, hogy sötétedés után elmentem egy közeli, tök néptelen útra, vittem magammal 10-es kulcsot és oda-vissza motorozgatva figyeltem, meddig tart a fénykéve tompítotton és távolságin, ha pedig nem volt jó, ott, az út szélén állítottam a lámpán. Fél óránál soha nem tartott tovább és az eredmény sem volt rosszabb, mint a tudományos beállításnál.

2014. febr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!