Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy működik-e...

Honnan tudom, hogy működik-e az autós akkumulátortöltő?

Figyelt kérdés

Most vettem, új. Inverteres, ledes töltő. Két robogóakksit is próbáltam feltölteni vele, sikertelenül. A ledek világítanak rajta és a kapcsoló is (3 fajta töltési mód között lehet váltani).

Ha összeérintem a pozitív és negatív csipeszeket, szikráznia kéne, ugye? Kipróbáltam, nem történik semmi.

Akkor hibás a töltő, ugye?


2014. febr. 21. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs benne cserélhető biztosíték?
2014. febr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs, automata töltőről van szó.

Csak az a kérdés, hogy összeérintés esetén szikráznia kéne-e vagy sem?

2014. febr. 21. 22:09
 3/6 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy ezekben a modern töltőkben van valami biztonsági dolog, ami véd a rövidre zárás ellen?
2014. febr. 21. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Az automata töltők csak akkor töltenek, ha megterheli az akkumulátor, ezért nem szikrázik ha összeérinted!


"Vagyis ha nincs akku a kimeneten, vagy nulla

feszültség van benne, vagy véletlenül fordított polaritással

csatlakoztunk, akkor egyáltalán nem is indul meg a töltés."


Forrás:

[link]

2014. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm szépen, szomorú, hogy ez a töltő leírásában nem szerepel.

Így meg is oldódott a probléma, mert valószínűleg jó a töltő, azért nem tölti az akksikat, mert azok teljesen le vannak merülve. Automata töltővel tehát nem lehet csontra lemerült akksit tölteni??

2014. febr. 21. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, tedd rá rövid időre egy hagyományos töltőre, aztán már fog tölteni az automata is!
2014. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!