Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biodízelt tankolhatok normál...

Anikó és Tamás kérdése:

Biodízelt tankolhatok normál dízel autóba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy B5 1.9 tdi passatom van. Sokat vagyok Ausztrálban és itt elég sok kúton van mar biodízel. Szeretnem megtudni,hogy probléma nélkül tankolhatok e ilyen üzemanyagot. Köszönöm

2014. febr. 22. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

helló.

persze tankolhatsz bele, csak keverd rendes gázolajjal kb 30l gázolaj 20l bio csak azért mert inyektoros ha meg nagyritkán megkinálod egy kis inyketor tisztitóval akkor ott baj nem lehet. ezek a régebbi 2005-ös passat-ok ha jól emlékszek ők elmennek vele még igaz kényesek ők is. a leg újjabba már nem öntenék ilyet. de mondom nyugottan baja nem lehet!

2014. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
1. vagyok, hallottam olyat pl hogy etanolt kevertek benzinnel h-s asztrába és ment mint a távirat
2014. febr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a könyve a kocsidnak mit ír, mert legtöbbször a garancia ha maradt még rajt valamennyi, akkor maximum az 5%-os arányú kevert dízel-biodízelig terjed ki, tehát ha valami gond lesz, akkor ugrott a gari.
2014. febr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Biztos nem tenném bele, ha ingyen lenne akkor sem.
2014. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2014. febr. 23. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
én irtam hogy tankolj nyugodtan keverve.. nem mai gyerek. befecskendezős, garija lejárt.. mi baja tud lenni? mindenre talánlnak ki adalékot, másnem löksz mellé azt is. injektortisztitó és 60l hez kell 1 flakon. a legnagyobb bajod az lehet ha beköpi a gyertyát, de akkor kiszed takarit oszt többet óvatosabban. mondom ha fél tank gázolaj(kb 30lhez 15-20l biodizel) még nem halt bele egy kocsi se!
2014. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tankolhatsz bele bátran nem lesz baja

DE

Az üzemanyag szűrűt nem sokkal 1 tank után cseréld ki mert ez lemarja a ganét róla és úgy jársz mint én hogy a puszta közepén nem kap a motor üzemanyagot ... vicces volt

"Talán egy kicsivel finomabban jár" fogyasztás ugyan az de az biztos hogy nem kormol annyira és nem is bocsát ki annyi rákkeltő anyagot én szeretem

2016. máj. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!