Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (Rendőr szerint) kezdő jogosít...

(Rendőr szerint) kezdő jogosítvánnyal nem szállíthatok utast?! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A következő a történet...


Egy szép szombat estén (2014 február) ülünk négyen a haverokkal (a négyszemélyes kocsiban) félreállva az úttestről egy kisebb tisztáson a város külterületén egy dombtetőn a tájat kémlelve eszük a jó meleg (kifizetett) pizzánkat.

Ám egyszer csak érkezik egy gyönyörűen letisztított rendőr autó, beáll mellénk. Kiszáll belőle egy Rendőrbácsi személy azonosságot kérve (közbe motyogja a jól betanult szöveget), lámpával vizslat. Keresem az okmányt, megtalálom, oda nyújtom neki, elveszi, nincs baj...

Megállapítja hogy még kezdő jogosítványom van (helyeslem a megállapítást), és felteszi a kérdést...:

- Ön hogyan szállít utasokat?

Erre én igazából nem tudtam mit mondani...de valahogy így szóltam:

- Hát, én úgy tudom szállíthatok utast...

Viszont a rendőrbácsi a KRESZ-re támaszkodva helytelennek állapította meg a kijelentésemet. Hát kavarodtak bennem a KRESZ szabályok, de ilyen nem ugrott be...

*Csend*

Rendőr bácsi egyszer csak így szól:

- Na jól van, viszontlátásra!

Ahogy tanították a szüleim, én is elköszöntem...

Bár ezek után majdnem vissza kérdeztem, hogy hogyan is szól az a KRESZ...de inkább nem tettem fát a tűzre.

Távoztak...


Na hát ennyi lenne, ez a kis történet...kérdezném én tőletek: hogyan is szól az a KRESZ? Csak unatkoztak és játszottak velem?! Vagy tényleg van ilyen "szabály"?



2014. febr. 23. 01:06
 1/10 anonim válasza:
0%
letezik olyan , hogy "kezdo jogositvany"?
2014. febr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, vizsga letétele (vagy a jogosítvány kiállítása) után két évig még kezdő jogosítványod van...nem vontathatsz utánfutót, ilyesmi.
2014. febr. 23. 01:17
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
szerintem csak azt akarták megtudni részeg vagy-e.
2014. febr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Csak az utánfutóra érvényes, másra nem.
2014. febr. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Szó sincs ilyen szabályozásról. Csak Isten tudja mit akart a "rendőrbácsi" ezzel megtudni...
2014. febr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Drága jó rendőrbácsi hülye volt! Ez előfordul a legjobb családban is.


Létezik kezdő vezetői engedély, és tényleg nem szabad vele utast szállítani MOTORON (A1, A2) és MOPEDAUTÓBAN (B1)!


2. Kezdő vezetői engedély


6. § (1) A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.


(2) A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” alkategóriára érvényesített bejegyzéssel – a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével – pótkocsi nem vontatható.

2014. febr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy ő volt részeg, vagy téged tesztelt.
2014. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jegesmedwe ***** válasza:
100%
Ha kezdő motoros jogsid van, akkor igaz, hogy két évig nem ülhet mögéd senki a motorra. Autónál nincs ilyen megkötés, csak annyi, hogy nem vontathatsz utánfutót vagy elromlott járművet.
2014. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát igen magabiztosan, már-már emelt hangon adta a tudtomra hogy ő igenis jobban tudja a KRESZ-t nálam...


Csak nem tudom mi ebben a jó. Ha meg akarja tudni hogy ittam-e alkoholt, akkor szerintem sokkal jobb módja is van erre.

Továbbá miért jó ezzel b*sztatni másokat...mi van ha egy igen élettelen gyerek erre megijed, aztán nem mer másokat beültetni maga mellé...

2014. febr. 23. 11:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező az ilyeneken nem kell fennakadni helyeselni kell még akkor is ha a rendőr a sötét és annyi.Aki meg az ilyenen beijed az inkább ne is vezessen és ezt nem rosszindulatból írom csak ha véletlen beijed más helyzetben is akkor még balesetet is okozhat.
2014. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!