Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf III 1.6,...

Péter1203 kérdése:

Volkswagen Golf III 1.6, Volkswagen Golf IV 1.6, Ford Focus 1.6 (1999-2004), Opel Astra G 1.6 vagy Seat Leon 1.6 (2000-2004)? Mindegyik 100 LE feletti verzió!

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok és sajnos nem tudok dönteni ezek közül , mindegyik márkával van tapasztalatom de nehéz a döntés. Így a segítségeteket kérném !


Szempontok : Fogyasztás , teljesítmény , megbízhatóság


Megkérek mindenkit,hogy csak normális hozzászólást írjon és megköszönném ha meg is indokolná ,hogy miért azt az autót vegyem amit ajánl !


Ha lehetséges olyanok ne írjanak akik fanok egy bizonyos modell iránt mert ők akkor is azt írják ha másik autó a jobb. Elnézést ezért de így van.


Leszólásokkal kíméljetek.


Nagyon köszönöm előre is nektek !



2014. febr. 24. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értem, hogy került a listára a Golf3, az kicsit már éra..


Teljesítményben a fennmaradó négy 100-110 lovas autó között nem lesz különbség, a fogyasztásuk is kb azonos lesz és szerintem a megbízhatóságuk is közel azonos. Én minél fiatalabb, jobban felszerelt modellt keresnék ezek közül. Amelyik árban a legtutibb felszereltségű és állapotú azt választanám.

2014. febr. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A III-as Golf már öreg, tehát az kizárva, de a IV-es is mert a benzinmotorjai problémásak.Ami kimaradt mind jó, de szerintem inkább Opel.Ebből nagyobb a kínálat.
2014. febr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ha a IV-es Golf benzinmotorjai problémásak akkor eleve kiesik a Seat Leon is, mivel ugyanaz van benne. Egyébként ezek közül mindegyik rendben van, hibátlan autó (pláne használtan) nincs.


Számottevő különbséget az jelent, hogy melyik milyen állapotú, milyen évjáratú és persze milyen felszereltségű. A Focus és az Astra mellett döntenék, mivel jellemzően még a fiatalabb darabok is olcsóbbak, mint a régebbi Golfok vagy Leonok.


Innentől pedig 2 autóra van leszűkítve a kérdés, és a helyes válaszra magadtól kell rájönnöd. Vezesd mindkettőt és amelyik jobban tetszik azt vedd meg. Persze érdemes a többit is kipróbálni, hiszen mint említettem nincs eget rengető különbség a 4 autó között. Úgyis érezni fogod, hogy melyik való neked.

2014. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszönöm nektek a válaszokat a Golf III. azért került fel mert azt az autót is nagyon szeretem. a Ford és az Opel között vacilálok én is de nehéz döntés ez :/


Már mindegyik autót vezetni és mindegyik tetszik valamiért.


úgy halottam hogy az opel eszi az olajat vagy ez tévhit?

2014. febr. 24. 23:30
 5/9 nagy gyuri ***** válasza:
Az ECO-TECH motoral szereltek csipegetik az olajat amit a gyár is fel tüntet pl 1000km/1dl de meg bizhatók ettól fügetlenül ha opelt akarsz 8 szelepest vegyél igaz azok már 10-en évesek ami egy dolog,mármint 8 v de ritka már a G -ben is de létezik , azt hiszem az elsö szériák azok
2014. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 walk w1th mee ***** válasza:

IV GOLF vagy seat leon..

nekem az első lesz rövid időn beláthatóan

2014. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagy gyuri nagyon köszönöm a segítséged !
2014. febr. 27. 20:33
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy kosza gondolat van bennem . Néztem Audi A4-et (b5) sedan és egy VW Passatot (b5) sedan mindkettő 1.9 TDI motorral felszerelt


Megérné e ezek közül venni valamelyiket esetleg? Sokat használom városba így a fogyasztása nagyon fontos.


Inkább a két dízel között maradjak mind a benzineseknél ?


900 ezer a max keret

2014. febr. 27. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:
900 ezerből maradj a benzinesnél, főleg, hogy városba használnád.
2014. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!