Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan indítsam el az autómat?...

Hogyan indítsam el az autómat? Úgy tűnik beakadt a kormányzár és az az indításgátló rendszer is, ami miatt nem tudom elinditani az autót.

Figyelt kérdés

2014. febr. 25. 07:26
 1/5 szelepke ***** válasza:
57%
Hogyne..énmeg autótolvaj vagyok...
2014. febr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A beakadt gyújtáskapcsolónál először a zárolajzó jégoldó néven ismert csodaszerrel szoktunk próbálkozni: kihúzod a kulcsot, belenyomsz párat a flakonból, utána párszor kihúzod és bedugod a kulcsot, hogy a zárszerkezet lamelláira szépen felkenődjön az olaj. Bár sajnos nem ez szokott a fő probléma lenni, inkább a mechanikus és elektromos részeket összekötő tengelyen van kopás, ezért forog nehezen a kulcs, de legalább egy kicsit segít az olajzás.

A beakadt kormányzár kinyitása sem bonyolult: elforgatod egyik irányba a kormányt, amíg meg nem akad, utána pár fokot vissza, ezzel tehermentesíted a kormányzár reteszét. Utána biztosan nyitható.

Az indításgátló meg nem tudom, hogy tud beragadni. Érdemes papírzsebkendővel vagy ronggyal megtörölgetni a kulcs tollának tövét, mert ott van a chip, amit az indításgátló gyűrűjében található érzékelő leolvas. Ha nem tudja leolvasni, nem indul az autó. Mint ahogy akkor sem, ha a gyűrűhöz menő vezetékek eltörtek vagy elszakadtak, de ez ritka.

2014. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
hát nem könnyű szakma ez az autólopikázás sem......
2014. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kata kata ***** válasza:
Eltűnt a kocsim! Pedig be volt kapcsolva a kormányzár!
2014. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 meszike91 ***** válasza:

2014. febr. 25. 07:33


Első autómnál megszivatott a kormányzár. Köszi!

2023. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!