Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen az első kerekeken téli...

Télen az első kerekeken téli gumi, a hátsókon nyári. Letet ebből baj?

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

IGEN!

Ez egy nagyon rossz gondolat, hogy a hajtott(első) kerekekre elég a téli gumi, mert a hátsók úgy is csak jönnek utána!


Főleg kanyarban vagy fékezéskor, amikor az eleje jó fele menne, de a hátsó kerekek elcsúsznak oldalra és jobb esetben csak az árokban köt ki az ember és nem a szembejövőnek csattan. Ezt hívják túlkormányozottságnak.

2014. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Se a túlkormányozottság, se az alul kormányozottság nem jó. Lehet 4 nyári gumival könnyebb megfogni a kocsit csúszós úton mint hogy mindenféle gumi legyen rajta. Az az ideális mikor az összes keréknek hasonló a tapadása. Persze ez soha nem lesz igaz, eleve fékezésnél az első kerekeket nagyobb terhelés éri, de az általad említett verzióval érhet meglepetés egy csúszós kanyarban.
2014. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


kérdezőnek itt van 2 videó

elől téli hátul nyári gumi

http://www.youtube.com/watch?v=SHbzq1rXK6Q


itt vegyesen: 2winter tyres (elől téli hátul nyári) / 4winter tyres (elől, hátul téli)

http://www.youtube.com/watch?v=K7xXDMkVFlE


ui.: aki meg lepontozott, az akkor vegye a fáradtságot és írja is meg, hogy mi is a hiba a válaszomban

2014. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Kedves első, illetőleg harmadik válaszoló!


Én pontoztalak le többek között. Egyrészt, mert 10-15 évvel ezelőtt az is nagy dolog volt, ha egy autón elöl volt téli gumi, mert a legtöbbön sehol nem volt.


Egy túlkormányzott autót könnyebb megfogni, mint egy alulkormányzottat, ha nem hiszed, próbáld ki. Elég sokat mentem alulkormányzott autóval, rendkívül idegesítő számomra, amikor fogja magát, és letolja az orrát az ívről, mert a felhasználható útfelület igen gyorsan elfogy, és nem sok mindent lehet tenni, és azt is nagyon gyorsan kell.


Ezzel ellentétben egy túlkormányzott, főleg elsőkerekes autónál ellenkormányzás, és gázadás általában megoldja a problémát, mert a haladási irány nem érintő lesz a kanyar adott pontjáról, esélyesen még az egyenes szakaszt, ahogy az ember érkezik, meghosszabbítva, hanem már a kanyaron belül fog megcsúszni az autó, amikoris az eleje befelé fog állni, tehát gázadással a kívánt ív felé fogunk haladni, nem arról lefelé.


Ha lenne hó, egy elzárt parkolóban kiválóan lehetne mindezt modellezni, így kénytelen vagy nekem elhinni. Ha nem hiszed, pontozz le bátran, én attól még be fogok tudni fordulni egy túlkormányzott autóval.


A saját autóm hátsókerekes(se ABS, se ASR, se semmi három betűs nincs benne), és mégis tudok vele közlekedni, csak hogy egy példát hozzak.


További balesetmentes km-eket.

2014. febr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

"Egyrészt, mert 10-15 évvel ezelőtt az is nagy dolog volt, ha egy autón elöl volt téli gumi, mert a legtöbbön sehol nem volt."


Azért ne maradjunk már meg azon a szinten, mert 10-15 éve nem volt, akkor most sem kell.


"Egy túlkormányzott autót könnyebb megfogni, mint egy alulkormányzottat, ha nem hiszed, próbáld ki."


Tudom, mert már próbáltam.

De a kérdésből ítélve a kérdezőnek(nem lenézni akarom, sem megbántani) nem sok tapasztalata lehet etéren.


Mikor kanyarban elkezd az autó túlkormányzottá válni, és nincs tapasztalata ebben, akkor a legtöbb ember vagy túlzottan ellenkormányoz és akkor meg a másik irányba pördül meg, vagy hirtelen beletapos a fékbe, és ekkor meg a jobban tapadó első kerekek körül elkezd fordulni a kocsi előre csúszás közben. Persze vannak kivételek.


Annak meg semmi értelme, hogy elsőkerekes autón hátul legyen csak téli gumi.


De a kérdésre visszatérve: "Lehet ebből baj?"


Igen lehet és nem is kicsi.


Tudom, nem mindenkinek telik téli gumira, de ha már vett egy autót, akkor már nagyobb felelősséggel tartozik saját és mások testi épségéért is. Gondolom ebben egyetértünk :)


Amúgy tudom milyen minden 3 betű nélküli autót vezetni(nincs elektronikus üzemanyag szabályozás, se szervókormány, se fékrásegítő), mert nekem is ilyen van, és imádom, hogy azt csinálja amit én "akarok". Nem egy drága cucc, de első tél előtt vettem 4db téli gumit 3 éve, és még vagy ennyi ideig jó lesz, max elöregedni fog, nem elkopni, de akkor majd cserélem.


Köszönöm #1 voltam :)

2014. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd veretni a körforgóba akkor jó ez a megoldás ;)
2014. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Jónéhány telet így autóztam végig ,teljesen élhető megoldás csak tudni kell azt ,hogy a kocsi "driftelni" fog ha nem megfelelő sebességgel kanyarodsz a csúszós úton. De ezt akár szeretni is lehet ,lagalábbis én bírtam a dolgot és jól begyakoroltam..
2014. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!