Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri tuningolni az autót...

Megéri tuningolni az autót vagy inkább cseréljem le egy erősebbre?

Figyelt kérdés

Golf II.-esem van 1.6 benzines motorral , mindenképp felszeretném javítgatni mert imádom másrészt pedig minél jobb autóvá akarom megcsinálni , szeretném ha olyan lenne mint majdnem új korában (menetstabilitás,utastér,motorilag mindenhogy.Milyen első fejlesztéseket csinálnátok meg ti?

NEM házilag csinálnám.


2014. febr. 26. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

A Golf-ok nagyon jol tuningolhato autok, nekem is egy 3as Cabrio-m van, imadom. Szepek, idotallo a formajuk, megbizhato, jo autok.


En ugy kezdenem hogy kicserelnem a motort valami erosebbre, 2.0 GTi tudna baba lenni. Kicsit megulteted, sokkal sportosabban es jobban fog kinezni. Uj kerekek, felnik ra. Athuzathadod a belso karpitozast, matathatsz a muszerfallal, kormannyal. Vehetsz bele uj uleseket. Atfujhatod a szinet is. Gyakorlatilag a hatar a csillagos eg, rakeresel hogy Golf mk2 tuning es rengeteg kepet, leirast talalsz, mar csak otletek vegett is.


Az ilyen "diszkos tuningok"-tol tartozkodnek a helyedben (tudod szerintem mire gondolok, neon-spoiler-rikito levelibeka zold-nonfigurativ matrica az oldalan, es tarsaik). Minel kevesebb szinnel es minel letisztultabb formakkal dolgozol annal szebb lesz az auto.

2014. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Figyi, beleölsz egy rakás lóvét és még mindig csak golf 2-essel jársz. Sztem ez marhaság, de hatalmas. Ilyen akkor jó ha tele van az ember pénzzel és ez a szórakozása az új S Mercedes mellett a villájában. De csak úgy ez hülyeség. Ismerek pár ilyet. Az egyik a 4-es golfjára költött már annyit, hogy simán új 7-ese lehetne. A másik meg a 3-asára költött annyit amiből mások kb. 10 évvel fiatalabb autót vesznek. De nem baj, van benne angel eyes lámpa meg minden szar. Valami csodálatos.
2014. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az erosebbet, ugyanugy erosebbre akarnad idovel, magambol indulvan.

az elottem levon kiv tobbivel egyet ertek.

2014. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyári állapotot szeretnéd elérni, akkor első körben lakatolás, még ha csak kicsi rozsda is van, utána teljes futómű és fék felújítás, majd az összes apró mindenféle.


Emlékeim szerint például a váltórudazat képes törvénytelenül meglógósodni, ami engem speciel zavar.



Ha erősebbet szeretnél, egy 1.8 blokk jó kompromisszum lehet.


Egy 1.3-as darabot javítgattam sokáig, néha használtam is (nem az enyém volt), meg tudom érteni, hogy szereted :)

2014. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megérni nem éri meg, de nem azért csinálod. Egy szép igényes tuning nagyon sokat tud dobni az autón. Ajánlom figyelmedbe az OEM+ és a Cult stílust. Én is OEM+ra építem az autómat. Igaz nem Golf 2, hanem egy E36-os Compact BMW :)


Gyári 1600-os motor helyett 2500 sorhatos. 1-es BMW Sonora barna festés. Belsőtér E46 M3 ülések és E36 M3 műszerfal Barna bőrözés, meg minden mi szem szájnak ingere. Külsőleg még jó mély ültetés X5 19-es felni E46 M3 fékek. Stb.

Nagy terv még egy M5 V10 motor bele, ami gyári 600 lóerő :) Ez 2015-ös project.



Sok pénzt lehet bele ölni, de magamnak építem. Sokan hülyének néznek, mert ennyiért már M3-at veszek, de akkor is nekem megéri és az a lényeg, sok szerencsét.

2014. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Javítás:

*Marakkesh Brown szín és X1-ről.

Fáradt vagyok már, egész nap a kocsin dolgoztam :)

2014. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2-es megírta a lényeget!!


De számszerűsítem:

- A II-es golfod most ér kb. 100ezer Ft-ot.

- Ráköltesz két milliót.

- Utána érni fog már csak 50ezret!

2014. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy tuning g astra az egyik panelház parkolójában, mit ne mondjak csodálatos. Mindig májerkedve megy vele a csávó mikor látom. Aztán megy a panelba haza
2014. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!