Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora fogaskerék kell nekem...

Mekkora fogaskerék kell nekem ahhoz hogy egy hátsó kereket megtudjak hajtani, ha a hátsó kerék átmérője 540mm (54cm), a motor 10 000ret pörög, és én 50-60 km/h sebességel akarok haladni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az adat.


A sebességből ki tudod számolni - a kerék kerületének ismeretében - hogy hányat kell fordulni az adott sebességhez.

Ezen kívül ismerni kell a primer hajtás és a váltó áttételeit, na meg a szekunder áttételt (kislánckeréktől a kerék nagylánckerekéig), mert ugye a fordulatszámot a főtengelyen mérik.

Excelben, ha tudsz mindent, csak pár kattintás.


Viszont attól, hogy fordulatszámmal bírná (tehát nem haladná meg a motorblokk maximális fordulatszámát), attól még nem biztos hogy lesz elég teljesítmény is az adott sebességhez. Tehát egy darabig fel fog gyorsulni, aztán nem képes tovább.

2014. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Agent, hagyd, ez ugyanannak a biciklimotorizáló fickónak az n+1 kérdése ugyanarra a témára, kicsit átfogalmazva.
2014. márc. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Az előző fűkasza motor még csak 8000-et pörgött, mi jön még? Sugárhajtómű? Ha nem törlöd a kérdést akkor némi értő olvasás után rájöhettél volna, hogy mekkora fogas/dörzs kerék kell neked...
2014. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Ebben motorról volt szó, nem? A dörzshajtásos kérdést én is láttam - de miért akarna valaki fűkaszát felszerelni? Eladja a fűkaszát (aminek a motorját egyébként sem a közlekedéshez szükséges fordulatszám-változásokhoz igazították), vesz egy Dongó+ készletet, felépíti a bringájára a hozzá adott utasítás szerint és lehet pöfögni vele.

Vagy ha nagyon "hardcore", akkor vesz régi Dongót, felújítja utolsó csavarig gyárira drágán, kerít hozzá egy korhű bringát és összeszereli őket...

2014. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 - sőt, ha jót akar nekem, akkor megveszi az évek óta nem használt, enyhén sérült (ülés, kormány) Schwinn-Csepel cruiser ffi kerékpáromat jó drágán és abból építkezik... :D
2014. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Motorról volt szó, de korábbi kérdésben volt szó, hogy a donor egy fűkasza lenne.
2014. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
NK-8 vagy D-30 hajtóműhöz kapcsolva az 54 cantis kérék akár a Mach 2 sebesség elérésére is képes. Ezt otthon ne probáld ki.
2014. márc. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!