Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a robogómnak?

Mi baja lehet a robogómnak?

Figyelt kérdés
Van 1 robogóm és a tél beállta előtt beállítottam a garázsba(nem fűtött garázs) Most hogy jött a jó idő próbáltam beindítani és valamiért nem indul! Pedig mielőtt jött a tél azelőtt még jó volt és télen is beindítottam 1x-2x és még akkor is jó volt de most nem! Már kitakarítottam a karburátort a levegőszűrőt,kicseréltem a gyertyát és még mindig semmi! Mi lehet a baja? Előre is köszönöm a segítséget! :)

2014. márc. 3. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Szikrát ellenőrizted, hogy van-e?

Karburátor kitisztítása után kap üzemanyagot? Kapd ki a gyertyát, rúgd meg párszor, és nézd meg kerül-e valami a hengerbe.

Ha mindkettő okés, akkor írj aztán belemélyedünk jobban.

2014. márc. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy önindítózás helyett rúgással be fog indulni. Ennek magyarázata a következő: Az akku önmagában is merülhetett álló helyzetében, sőt öregedhetett is. Ha önindítózol, akkor lecsökken az akku kapocsfeszültsége és ez a kisebb feszültség nem elég a gyújtóberendezésnek a megfelelő szikra előállításához. De ha nem terheled az akkut önindítóval, akkor nem csökken a kapocsfeszültség, és még elég lehet a feszültség a gyújtó elektronika számára.

Nem szükséges új akkut venni. Ilyen esetben a régi meg szokott javulni a használat során a töltéstől. Persze ha nem, akkor én még a 15-20 éves akkuból is újat szoktam csinálni a saját készítésű regeneráló áramkörrel.

2014. márc. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. Válaszoló benzint kap ès szikra is van!

2. Válaszoló eleve rugással próbáltam indítani!

2014. márc. 4. 06:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Állásban nem tud elromolni. Lehet szar a szivató. Próbáld tovább.
2014. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szelepke ***** válasza:
Sepia?
2014. márc. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbálgassad csak. Nekem volt hasonló, akkor az akkumulátort kellett újra tölteni és utána már ment.
2014. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es a szivató most lett kicserélve Novemberbe!

5-ös nem nem sepia!

6-os szerinted az aksi baja is lehet? De akkor rugásra indulni kéne neki! vagy nem? (javíts ha tévedek!)

2014. márc. 4. 15:06
 8/9 A kérdező kommentje:

Mêgegyszer köszönöm mindenkinek a segítsèget!

Közben megoldódott a probléma is! (Az volt a baja hogy megszívta magát de végül nagy nehezen csak sikerült beindítani!)

2014. márc. 6. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekre tartok egy kis fecskendőt a műhelyben, egy kevés benzint a hengerbe és így berúgni, hamar kidolgozza magát. :) Fűnyírónál gyakran volt rá szükség régebben, de néha msotanság is jól jön ez a technika.
2014. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!