Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia motorokról tapasztalatok?

Aprilia motorokról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Vélemények? szabad e venni? Legfőképpen az 50-es RS motor érdekel 1999-es évjárat. és az aprilia rsv 1000-res
2014. márc. 10. 15:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Kissé sántít nekem ez a kérdés. Vagy 50-es vagy literes? Gyakorlati síkon érdekel egyátalán a dolog, vagy csak álmodoznál?


Alapvetően az Apriliák elég jók szoktak lenni, de nem árt, ha az ember tisztában van a típushibákkal (igaz ez bármely motorra), mert rá lehet vele faragni, ha belefutsz valamibe. Érdemes végignyalni a Totalbike -on a Népítélet szekciót, de csak akkor, ha tudsz olvasni a sorok közt, hiszen, ahogy azt a mondás is tarja, "Mindenki a maga lovát dícséri", kevés a valóban objektív, jó minőségű vélemény.


Szabad-e venni? Szabad. Ha utánanéztél az adott típusnak, tisztában vagy vele, mire számíthatsz, és a negatívumokkal is ki tudsz egyezni.

2014. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát erre a két típusra voltam kíváncsi. hogy úgy általánosságban, milyen a minősége, megbízható e? meg ilyesmik
2014. márc. 10. 16:03
 3/20 anonim ***** válasza:
Venni bármelyik típust szabad, de kérdés hogy mire akarod használni? Pl. ha egy takarékos kisköbcentis gyorsaságit keresel, akkor nem az Aprilia való neked, mert az sokat eszik és drága fenntartani, viszont van benne erő és a kategóriájának a legjobbja. De hogy válaszoljak a kérdésedre, igen, jó az Aprilia, talán a legjobb, bár én elfogult vagyok vele mert nekem csak Apriliám volt és van. Legjobb, legerősebb, legdrágább, legtöbbet eszi, leggyakrabban kell szétkapni, de van tekintéje!
2014. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Értem, mert én eddig úgy voltam vele hogy motorból, csak yamaha, honda, suzuki, meg az újabb kawasaki, ez a 4 típus jöhet szóba. de az egyik haverom nagyon dicséri, az 50-sét, meg az apja 1000-res motorját
2014. márc. 10. 17:04
 5/20 anonim ***** válasza:

Húúúha, nagy itt a baj! :)

Pont az ilyet kell elkerülni, hogy "nagyon dícséri a magáét, meg az apjáét". Pontosan ezért kell tudni olvasni a sorok közt. Az apjáéról valószínűleg halvány lila fogalma sincs, csak tüzes ifjúként tetszik neki. A #2 válaszoló is töredelmesen bevallotta, hogy elfogult.


Gondolom, magad sem vagy régóta a motorok világában. Jótanács: Motort nem azalapján választunk, hogy "A Pista aszonta, csak ezt szabad venni", és nem is olyan szempontok szerint, hogy "húdeszexi"/"überkirály"/"atomtetszik". Ésszerű, a földtől nem elrugaszkodott szempontokat kell összegyűjteni, amely tulajdonságok számodra egy mociban fontosak ("a leggyorsabb legyen a világon" és társai kizárva, ésszerűt mondtam), ezek alapján megszűrni a teljes létező kínálatot, az egyes tulajdonságokat fontosságuk alapján rangsorolva a motorokat is rangsorolni, aztán szépen egyenként megnézni, melyiknek milyen típushibái lehetnek, vagy milyen egyéb kompromisszumokat kell kötnöd velük kapcsolatban. Ezután meg kell ragadni közülük a legjobb vételt. Ha így teszel, nem esel pofára. Ha "szerelemből", vagy mások elfogult hülyeségére támaszkodva ugrasz bele, akkor abból csak sz0pás lesz, de az bő nyállal, aztán küszködhetsz valami rothadó, széthulló szeméttel akár évekig ahelyett, hogy motoroznál.


Első kérdés: Mire használnád?

2014. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok. Mindig bevallom az írásaimnál hogy elfogult vagyok az Apriliákkal, mert azon nőttem fel, az volt az első motorom és az lesz az utolsó is, nekem az RS összes kategóriája bevált és a mostani RSV4 is tökéletes választásnak bizonyult.


Viszont az 5-ös hozzászóló nagyon jól leírta a dolgokat. Azért egy jó tanácsot adok ha mégis az Apriliát választod majd. Sokan megveszik az RS-eket mert ezt meg azt hallják róla és mikor pár ezer kilométer után költeni kell rá, akkor szidják és azt mondják rá hogy milyen sz.ar meg lom meg hulladék. Azzal tisztában kell lenni, hogy ezeket a gépeket jóval gyakrabban kell felújítani mint egy Honda, Yamaha, Kawasaki motort, azokhoz képest egy vagyon az alkatrésze és többet is eszik, a fenntartása majd 2-3szor annyi mint a többi ilyen kategóriájú gépnek. De ha megnézed akár a vázát (pl. RS 125-nél full alumínium váz, fordított teló villa, 330-as fék elől stb.), akár a blokkot (Rotax 122 RS 125 esetében) egyből szembetűnik hogy fényévekkel erősebb és jobb, háromszor olyan igénybevételre van tervezve mint amekkorát valójában kap (ezt biztos forrásból tudom!), szélesebb gumikat tudsz alápakolni ami a biztonságérzetedet növeli rajta stb.

2014. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
igaz nem rs, hanem SR 50-em van.. használtan vettem még de azóta több mint 1500km-ert mentem vele , szinte folyton teljes gázzal, folyamat végsebességet akartam elérni és úgy mentem , és hát szerintem jól bírja , azóta komoly baja nem volt, csak most jutottam el odáig hogy görgő csere, dehát azt kitudja mikor cserélték előttem ugye, de igazából így motorilag elég jó , bírja a strapát:)
2014. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

RSV4-em van, de ennek nem sok köze van az általad említett RS-hez...

2010-es, évi átlag 15.000km lett menve vele, karbantartáson kívül konkrétan semmire sem kellett költenem, de mint mondtam, az általad említetthez nem sok köze van.

2014. márc. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
6-os, milyen évjáratú a tied?
2014. márc. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. 2011/ 03. havi
2014. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!