Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Simson S51 blokkot széthúzo...

Ha Simson S51 blokkot széthúzom, mit érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 22:21
 1/8 A kérdező kommentje:

Még 2 kérdésem lenne:

Teleszkópba milyen olaj kell?

60-as hengert elbírná a gyári főtengely? Mennyivel rövidítené meg az élettartamát?

2014. márc. 10. 22:24
 2/8 anonim ***** válasza:

Csapágyakat érdemes cserélni.


60-as hengert bírja a gyári főtengely.

Lengéscsillapítóba 10w40 vagy 15w40-es olajat szokás rakni. Enyémben is az van, teljesen jó.

2014. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Főtengelycsapágy, szimeringek(viton anyagúra!), esetleg kuplunglamellák. Váltócsapágyak, ha elfáradtak.


A 60-as hengert elbírja, széria verzióban nem rövidíti az élettartamát észrevehetően.


Ha széthúzod a blokkot, és nem vadonat új a főtengelyed, újítsd fel, 7 ezer forint körüli összeg, és akkor egy ideig nem kell hozzányúlni.

Főtengelycsapágyból a Koyo márkát ajánlom, jó áron lehet kapni, precíz, tartós japán csapágy, sokkal jobb, mint az SKF, ami dupla annyiba kerül.


Teleszkópba előre teljesen mindegy milyen olajat teszel, csak végütköztetés, 34 ccm kell. (én 45-öt szoktam beleönteni, úgy kicsit vállalhatóbb lesz a teló...)

2014. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért kell széthúzni?Már csörgött?

Amire érdemes odafigyelni,ha már csapágyakat cserélsz és hosszú távon gondolkodsz akkor érdemes skf csapágyakat venni és barna színű szimeringeket.Ami a széthúzást illeti,nézd meg hogy van e olyan szerszám ,szerelőhíd amivel ezeket szét lehet kapni könnyedén.a főtengelyt,feltudod újítani is ha úgy adódik.

a 60-as hengert még elbírja a 70-nél érdemes elgondolkodni az erősebben .

Még valami:szétszedésnél használj dobozokat szétszedésnél hogy ne hagyj el belőle semmit,a hézagolókra odafigyelni

és itt van egy videó amit kötelező megnézni...

http://www.youtube.com/watch?v=WTZJt_HY7Zg

2014. márc. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szimering öregedett el és falsot szív, ezért akarom széthúzni. Autószerelővel csináljuk, csak arra vagyok kíváncsi, hogy mégis kb mennyi pénzben gondolkodjak.
2014. márc. 11. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
a szimeringnél szív falsot? Biztos szét kell a cseréhez húzni?
2014. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szimering cseréhez nem kell széthúzni.
2014. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem mondják, szimering cseréhez nem kell széthúzni, sőt, a vázból sem kell kivenni.
2014. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!