Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki GS 500 vagy GSF 250...

Suzuki GS 500 vagy GSF 250 Bandit?

Figyelt kérdés

Fenti motorok között vacilálok, A2 jogosítványhoz kezdő motornak.


A keret olyan 400 vagy visítva 450 ezer forint lenne(de azt az 50-et a megvett motor felújítására szánnám, valamit úgyis kell cserélni). GS 500 tudom hogy jobb motor, de nem nagyon találok ebben az árban normálisat, amit igen az meg 3-400kmre van tőlem / nincsenek papírjai. Bandit meg van egy tőlem 3km-re :D


Volt / van ilyen motorotok? Mik a tapasztalatok? Főleg városi közlekedésre kéne valami olcsóbb alternatíva a jelenlegi 8-9 litert fogyasztó autóm helyett, esetleg rövidebb, max 100-200km-es "túrákra". Gs 500 fogyasztása ahogy hallottam 3-4 liter, a Banditáról viszont 4-9literig mindent hallottam már.


Mi a véleményetek?


2014. márc. 12. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
GS500-ról tudok nyilatkozni.Én azzal járok túrázni.Nagyon jó kis gép.Fogyasztása 3.8-4.3 között,utazóba a 130-140-et kényelmesen viszi,akkor még a szélvédelem is jónak mondható,170-180-at kiforogja,de nem szoktam erőltetni.Kényelmes,hosszú távon se fáradok el rajta.Fenntartása olcsónak mondható a motoros szegmensen belül.Az idomosak(F) drágábbak,fiatalok ugyan,de 5-600 körül vannak,régebbi csupaszt viszont kapsz szinte fele ennyiért is.
2014. márc. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagyobb köbcenti mindig jobb fogyasztással jár (fajlagosan), ahogy jobb vonóerővel is.

A karakter az más, ha jól sejtem a gsf 4 hengeres. Bár jobban szeretem a sor4 karaktert, de itt beszélünk egy gyönyörűen visító (közben megy 30-al), 10000 körül jól húzó, pörgetést igénylő gépről = fogyaszt, meg egy felül elfáradó, dörmögő, de tűrhetően, és főleg: alulról húzó gépről.

Nekem nem GS-em, hanem a kawa vizes 500-asa volt, 40000-et csavartam bele 2,5 szezon alatt. Fogyasztás 3,6-5 volt, hiba lényegében semmi, egy láncszett, folyadékok, stb.

2014. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A GS 500-ast miért erőlteti minden kezdő? Az árából lehet venni egy olyan motort ami szép és megy is. Ronda, tucat, nem megy jól, nincs szép hangja, kellemetlen vele a motorozás ( egy jobb masináról ültem rá és féltem rajta, pedig nem vagyok tapasztalatlan..nem tetszett a stabilitása..meg úgy összességében semmi ) Ha mindenképp sor2 akkor Kawa ER5. Egész kellemes kis nagypapatempós motor, de sokkal jobban éreztem magam a nyergében.

Nah..a Bandit sorozat belpiacos darabja...háááát..húzós kérdés. Az igazság az, hogy vigyorogva szálltam le róla az első próbakör után, mikor egy barátom bevásárolt belőle egy szép darabot. A fogyasztása normál használat mellett 6 liter, de kínálgatva valóban felmegy 8 ra is simán. Amikor megindul az apró dugattyúk elszabadítják a pokol összes ördögét a kipufogón keresztül, kb. 8.000 től a világunkra tör isten haragja és egy vad sportmotor hangjával süvítesz a negyedliteresen...imádtam. Bár állítólag nem túl megbízható. Ízlések és pofonok. Sose úgy vegyél motort, hogy mi van közel és mi az ami másoknak tetszik...ha kell akkor áldozz 1 délelőttöt az utazásra és menj el istenhátamögé megnézni! Más se teszi meg, lehet egy kincs hever ott :) :) !

2015. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
GS 500 ? Hát A2 höz szinte csak az felel meg 500 asokból ( 35kw) szóval kategóriájában és ársávjában kiváló, 400 ért vettem egy sima idom nélkülit 1998 ból valót. Kipufogója kicsit más igy nagyon mély érces hangja van nagyon tetszik ez a sor 2 es blokkal elég nagy élmény egy huszonévesnek mondjuk MZ simson vagy épp robogó után de egy 250 es vonyító kis motorhoz képest is egy nagy ugrás. 5,5 liter volt a max fogyasztása abba van elég sok nagy tempó és nem épp papás gyorsítások :D szerintem nem rossz. Kényelmes én 100-200 km utakra szoktam járni vele esetleg néha 300-400 km de pár megállóval teljesen vállalható. Egyet mondok: Aki szeret és tud motorozni az szeretni fogja aki meg csak a milliós modern müanyag vackokkal jár azok meg lefikázzák. Szóval szerintem csak is a GS 500.
2019. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!