Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is "féltek" belegondolni,...

Ti is "féltek" belegondolni, hogy ha egy régi (Dacia, Skoda, Lada, Wartburg) -ba beültök és karamboloztok akkor kevesebb eséllyel élhetitek túl mint egy modernben?

Figyelt kérdés
Régen marhára nem érdekelt semmi biztonsági dolog, mint légzsák pl. Hátsó ülésen sem volt biztonsági öv és úgy feküdtem.

2014. márc. 12. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én lexarom

ha peched van akkor úgyis beledöglesz a balasetbe

2014. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*balesetbe
2014. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
hát igen, változtak a dolgok... több, és gyorsabb, nehezebb autók...
2014. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amikor kicsi voltam, akkor egy Daciánk volt. Emlékszem hogy az első ülések mögött álltam és kapaszkodtam a fejtámlába, mert úgy tökéletesen kiláttam előre. :) Ha meguntam, leültem az igen csak kényelmes, pihe-puha ülésre.

No biztonsági öv, no 3 pontos gyerekülés, no para!

És itt vagyok, élek.

Ma sem félek beülni egy Ladába, Skodába, vagy bármibe, ami régi, hogy jajj, mi van ha baleset lesz.

20/f

2014. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Régen ez volt a természetes. Voltunk Bulgáriában Daciával, nekem is Wartburg volt az első kocsim, voltam vele Erdélyben, a román tengerparton stb. Senki nem úgy indul el, hogy most meg fog halni, mellesleg én manapság is csak hosszabb úton kötöm be az övet.
2014. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekünk is Dacia volt.


De szeretem attól ezeket. Nem ezen izgulok, csak néha bevillan. :)

2014. márc. 12. 20:53
 7/15 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, mintha csak magamat olvasnám :D:D
2014. márc. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A régiek még nem törtek annyira mint a mostaniak, nem spórolták ki belőlük az "anyagot". Főleg a Ladákból, Wartburgokból, amit ha rendesen karbantartottak még most is szépen mennek, főleg az OT-k! :)
2014. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért nem törtek annyira, mert nem volt tervezett gyűrődési zónájuk. A mai autók azért törnek annyira, mert úgy tervezik őket, hogy az ütközés energiáját elnyelje a karosszéria. Ez azért nagyon jó, mert így nem lassul olyan gyorsan a tested ésegy nagyobb ütközésnél nem szakadnak le a belső szerveid.

Van egy videó youtube-on, ahol egy 59-es Chevrolet BelAirt és egy 2009-es Chevrolet Malibut ütköztetnek egymással. Érdemes megnézni. Y “régen minden jobb volt“, “ ebben még van anyag“ BelAir úgy hajlik mint egy konzervdoboz, konkrétan rászalad az egész eleje a sofőrre. A baba fejét a kiszakadó kormányoszlop is rendesen megcsókolja. Ezzel szemben a “műanyag“ Malibu nyitja alégzsákokat és gyönyörűen megvédi a próbababát.


A régi autókat én is jobban szeretem, mert volt stílusuk és számomra sokkal szebbek, nem ilyen szapantartók mint a mostaniak. Azt viszont be kell látni, hogy utasbiztonság szempontjából fényévekkel jobbak.

2014. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is Daciánk volt mikor kicsi voltam, olyan kényelmes ülés szerintem még az S-klasséban sincs, max az oldaltartása jobb annak :) De én ha beülök az autóba, akkor nem egyből az jut eszembe, hogy lehet meghalok, igy hát nem félek beülni semmilyen autóba. Tény, hogy minden veszélyes, de ez van, én bizakodok.
2014. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!