Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű benzinmotoroknál...

Kétütemű benzinmotoroknál lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal vitatkoztunk azon, hogy szerinte nem jó, ha kétütemű benzinesen abszolút nincs fojtás ergo tövénél leveszed a kipufogót, mert akkor a kipufogás/szívás-átömlés üteménél a kipufogógázzal több keverék áramlik ki, mintha lenne rajta kipufogó. Én mondtam neki, hogy ez azért nem ilyen egyszerű a dugattyú kialakítása miatt és hogy szerintem elhanyagolhatóan kicsi ami esetleg kiáramlik. Nektek mi a véleményetek erről?

2014. márc. 12. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:

van benne valami

de próbáld ki ha leveszed a kipufogót akkor nem fog gy menni a motor mint mikor rajta van a kipufogó

2014. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából Babettáról van szó. Van egy kis lyuk a csövön, meg már úgy kaptam, hogy nincs benne hangtompító. Ha igaz a gondolatmenet, akkor ez a teljesítményt is csökkentheti? Mert szerintem csak a fogyasztása nőhet meg, mert épp hogy szabadabban jár miatta a dugattyú.
2014. márc. 12. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
A barátodnak van igaza. A 2t motorokra ezért tesznek rezonátort. A “visszapattanó“ nyomáshullám visszanyomja a hengerbe a kipu. nyíláson kiáramló keveréket. Viszont a rezonátor csak egy szűk fordulatszám tartományban tud tökéletesen “működni“ . Ezért van az hogy egy darabig csak vánszorog a motor, majd hirtelen megindul mint ha seggbe rúgnának, majd megint alább hagy a gyorsulás. Például a nem fojtott Simsonok kipufogójában is volt konfúzor, bár ez meg volt fúrkálva, hogy a rezonátor elv szélesebb fordulatszám tartományban érvényesüljön.
2014. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, és emiatt csökkenhet a teljesítménye?
2014. márc. 12. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is volt babettám és én is azon kísérleteztem mindig nekem az automatic volt 2 sebességes és én is ha levettem a kipufogót akkor nem ment annyira a kicsike meg az enyém olyan volt hogy ha elkezdett kifogyni a benzin akkor elkezdett menni de nagyon

a faterom esztergályos volt és gyárban dolgozott és csinált bele fuvókákat amit kisebbek voltak mint a gyári és jobban ment a gép de olyat is csinált hogy megfrtuk a hengert és az j dugóra mart még 1 csűrűnek helyet és a végén már 65-öt ment a babetta de sokszor szereltem mire ezt kihoztam belőle mondjuk gyertya is pici volt benne mint a láncfűrészekbe de az lett a vége hogy beállt a főtengely és nekiadtam haveromnak alkatrésznek de hafiatal vagy és most tanulsz motorozni meg szerelgetni akkor arra teljesen jó főleg ha te is kaptad

2014. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is két sebességes van, úgy kaptam ingyen, mert akié volt annak csak állt már pár éve egy nyílt garázs alatt, ennek ellenére szép állapotban van, de van ami rohad rajta például a kipufogó könyök. Amúgy robogózni szoktam és jelenleg egy normális Simsont akarok venni terepre és a nyárra tervezem, hogy az addigra összespórolt pénzből kicsit megreparálom a gépet, mert azért van hogy rá vagyok kényszerülve, hogy menjek vele és szeretem is, olyan nosztalgikus érzést ad, úgyhogy eladni eszembe sem jutott. Ezek szerint akkor majd jobban kéne mennie, a benzines dolgot meg majd kipróbálom, a héten nem fogok bele akkor tankolni :) Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. márc. 12. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

2T motoroknál szükséges a megfelelő átöblítéshez a megfelelő kipufogó oldali fojtás.

Ha túl nagy a "huzat" akkor az égéstér bizonyos részeiben marad az égéstermék, beáramlik a friss keverék és azzal a lendülettel egy része ki is megy a kipufogón.

A gyárban a mérnökök nem voltak hülyék, többnyire elég jó kipufogókat terveztek(azért némely motornál lehet egy kicsit finomhangolni még rajta). Vagy a rezó, de ennek előnyét/hátrányát már írták előttem.


És persze a megfelelő szívó oldali fojtás is fontos a membrán nélküli motoroknál.

2014. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!