Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Traktorral lehet húzni személy...

Traktorral lehet húzni személyautó utánfutóját?

Figyelt kérdés
Egy éve van jogosítványom szóval kezdő vezetői engedélynek minősül és két évig személyautóval nem vihetek utánfutót. Traktorral lassú jármű vontathatom vele a kocsim utánfutóját? csináltam egy vonóhorgot a traktorra műszakija van a futónak világítása működik de még egy évet kell várni én pedig már nem akarok másoktól segítséget kérni hogy az almát, bodzát, tüzifát meg mindent mással hozassam el traktor meg kocsi mellett

2014. márc. 12. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A vonólapra szerelhetsz szabványos vonógömböt [link] de eléggé a mezsgyén van szerintem.


Viszont ha a világítást, féklámpát, irányjelzőt is bekötöd rendesen, akkor a rendőr nem fog zaklatni miatta.


Szerintem.

2014. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a traktorhoz nincs rendes pótkocsid?
2014. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy a hivatalos jogszabály így szól:


(Amit a "B" Kategóriáról tudni kell!)


"Személygépkocsi és kistehergépkocsi ("B" kategória)


A "B" kategória fogalma:


Nemzetközi kategória. A "B" kategóriába tartozik a (forgalmi engedély bejegyzése alapján) legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhellyel rendelkező gépkocsi, amely lehet személygépkocsi vagy kistehergépkocsi is.


Az ilyen gépkocsival, "B" kategóriás, nem kezdő vezetői engedély birtokában könnyű (a forgalmi engedélyből megállapíthatóan legfeljebb 750 kg megengedett legnagyobb össztömegű) pótkocsit korlátozás nélkül szabad vontatni. Az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege így elérheti a 4250 kg-ot.


Nehéz (a forgalmi engedélyből megállapíthatóan 750 kg-ot meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű) pótkocsinak "B" kategóriás, nem kezdő vezetői engedéllyel való vontatásához két feltételnek kell teljesülnie:

- a nehéz pótkocsi (forgalmi engedélyből megállapítható) megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi (forgalmi engedélyből megállapítható) saját tömegét, és

- az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege (vagyis a két forgalmi engedélyből megállapítható megengedett legnagyobb össztömegek összege) nem haladja meg a 3500 kg-ot.


Milyen vezetői engedéllyel vezethető?


A "B" kategóriába tartozó járművek csak "B" kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethetők. Ez a vezetői engedély a járművezető 18. életévének betöltéséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít.


Még milyen jármű vezetésére jogosít?


A "B" kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethető még - az orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig - a mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija, a segédmotoros kerékpár, a lassú jármű és pótkocsija, a kerti traktor és az állati erővel vont jármű.


Tanfolyamra az vehető fel, aki 17 éves, vagy annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb; 1. egészségügyi csoportban egészségileg alkalmas; írásbeli nyilatkozata alapján a 35/2000. (XI. 30.) BM rendeletben meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek megfelel; valamint írni, olvasni tud.


Az elsőként szerzett nemzetközi kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. "B" kategóriára érvényesített kezdő vezetői engedéllyel pótkocsi nem vontatható."


Tehát, elvileg a jogszabály értelmében az első két évben a traktorral sem vontathatsz semmit.

2014. márc. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, én azt feltételeztem, hogy T kategóriája már régebben van!
2014. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!