Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Simson mennyire jó terepre?...

A Simson mennyire jó terepre? [50-es] (laza motorozgatás az erdőben pl)

Figyelt kérdés

Szóval én itt nem arra gondolok, hogy 2 méteres ugratókon kaszkadőrködjek, vagy átszelni az erdőt mint a marhák, hanem az erdőben pl az ösvényeken elmotorozgatni, mint kikapcsolódás, vagy haverokkal egy kis túra stb... Csak mert az én fejemben nem endúróként szerepel a simson, de mintha hallottam volna már, hogy arra is megfelel, ha így csinálod.

Jah és 50 köbcentisre gondolok most.



2014. márc. 13. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tökéletes mivel vadőrök motorja volt a 90-es években
2014. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetesen jó. Megerősített teleszkópok, a kipufogó "endúrós" kivitelezése, hogy még véletlenül se akadjon el sehol (tapasztalat), és már mehetsz is. :)
2014. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Volt enduró Simson is, az S51E, ami gyárilag is enduró volt, de szokták a "sima" S51B-ket, N-eket is endurósítani. Annyi a különbség, hogy 4 fokozatú váltó a három helyett, feljebb lévő rácsozott kipufogó, hátul állítható MZ teleszkópok és kissé megerősített váz. Erdőbe inkább ezt ajánlom, meg még jóval durvább terepen is elmenne, de a sima "nem enduró" is simán bírja.
2014. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ezek a felszerelések kb mennyibe kerülnének?
2014. márc. 13. 22:53
 5/11 A kérdező kommentje:
meg hát ugye haza is kell jönni, városban ezekkel a felszerelésekkel milyen lenne? Gondolom a terep gumi (vagy azt nem kell cserélni?) nem tapad meg nem olyan stabil városban az aszfalton mint a sáron
2014. márc. 13. 22:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól el lehetett vele terepezgetni. Erő az nincs benne, pl. utassal egy erős emelkedőn nem megy fel, és a meleget sem szerette kis tempónál, de mai fejjel talán magam keverném be a keveréket az 1:40-50 helyett. Egy hőfokmérő a hengerbordákhoz hasznos lenne hozzá.

Ilyen célra egy jó léghűtéses Honda MTX-et vennék, az megy és bírja.

(na, ezek se mostanában szerzett tapasztalatok.. :) )

2014. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azért akarok Simsont, mert nincs túl sok pénzem, és az 50-60 ezres ár az még belefér. De ezek a DT meg mtx meg ilyenek meg 140 felett vannak már
2014. márc. 14. 14:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Laza terepre teljesen megfelel. Valami jobb gumit érdemes rárakni, mert utcai gumival már poros földúton is csúszkál, sárban pedig esélyed sincs.

Nekem heidenau k42 van a simsonon. Ez ilyen köztes változat, jó utcára is, terepre is.

Ha csak terepen használnád, akkor k52, ha csak utcán, akkor k55.

Érdemes alapból s51 endurot venni, mint mondjuk egy B-s, re megvenni a kipufogót, deknit, merevítést, teleszkópokat, meg utólag belerakni a 4 sebességes váltót.

2014. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Enduro gumi terepre és aszfaltra is kiválló!
2014. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jól el lehet ve motorozgatni.. én mint erdész jobban is szretek vee menni mint a nagy motorommal , főleg ha egyedül vagyok mert sokkal többet látok az erdőből , vadakból..stb ha nem hegyvidéken laksz majdnem mondhatom bárhol elmész vele..
2014. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!