Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PASSAT 1.9 TDI automatával?

PASSAT 1.9 TDI automatával?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok és tetszik az Audi, meg a VW. Utóbbit meg is tudnám fizetni. Az 1.9 TDI-t néztem ki, 2004-est mindenképp, 131 lóerőst és automata váltóval szeretném.

Meg szabad venni automatával ezt a kocsit?



2014. márc. 14. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Meg szabad. Csak legyen egy kis dugi tartalékod szükség esetére.

Jók a mai automaták, amíg el nem jön a felújítás/nagy szerviz ideje. Akkor viszont zsebbe nyúlósak. Ez használat függvényében 200-450 000km között bekövetkezik, tehát egy 10 éves dízelnél gyakorlatilag akármikor. És ha hozzá kell nyúlni, az jobb esetben 200 000-ről indul és határ a csillagos ég. Persze ez után ismét ugyanennyi problémamentes kilométer vár rá, de mégis kissé kellemetlen szájízt kölcsönöz az embernek egy pár hónapos autónál egy 350 000-res szervizszámla.

Nem lebeszélni akarlak az automatáról ( nekem is az van ), csak tudd, hogy ez előfordulhat, ha ilyet veszel akkor egy esetleges gebasz ne érjen felkészületlenül. Mellesleg egy komplett kuplungszerkezet kéttömegűvel sem olcsóbb, szóval.. :)

2014. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mint minden autó, így ezen belül a váltó is zsákbamacska. Tudnod kell, hogy az automata váltók javítási költsége a tízszeresét is elérheti a kézinek. Ha pl az automata váltó olajára (illetve annak rendszeres cseréjére) nem figyeltek már pont elég galibát tud okozni. Érdemes vinned magaddal valakit akinek rég automata váltós kocsija van. A tapasztaltabbak már a váltás gyorsaságából, pontosságából könnyen megsaccolhatják a váltó állapotát. Összegezve én nem igazán merném ajánlani az automata váltót. Érdemes inkább még kicsit gyűjtened és venned egy kézi váltósat. Legalábbis feltételezem, hogy ez lehet benne mert itthon szinte mindig olcsóbbak az automata váltós kocsik. Na meg ne feledjük! Általában olcsó húsnak híg a leve. De ha szeretnél automatát akkor mindenképp légy vele óvatos. Egy B passat vételárát könnyen megütheti az automata szervízdíja. Ja! Meg ne hidd el, hogy a dízel passatokban 200e km van. ;)
2014. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem azért szeretnék automatát, mert az olcsóbb, hanem, mert szeretnék automataváltós autóval járni. Vezetek heti ezer kilómétert ilyen-olyan autókon munkaügyben, néha van szerencsém jobb autókat is vezetni és nagyon megtetszett az automata. Kényelmesebb, persze nincs gond a kézi váltóssal sem.

Eddig 1-1. :)

2014. márc. 14. 16:08
 4/7 anonim válasza:

A sógoromnak volt 2004-es Kombi VW Passat 1.9 PDTDI-je ! Mennyei autó volt és ha hozzá kell nyúlni érdemes vele Szlovákiába átruccanni szervizbe vagy alkatrészért mert a skoda alkatrészek passzolnak bele! Mi egy turbó cserét megúsztunk átszámítva 60ezer + szerelési költségért!

Mint mondtam mennyei királyságban érzed magad abban az autóban és ha kicsi tuning (a mienkben chip nagyobb turbó 7,5X18 audi A8-as felnik) van benne/rajta a fogyasztása akkor sem rug 9-10liter fölé a városban!

2014. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem megveheted,mert igazán nagy külömbséget árba én sem látok az autómata meg a manuális között a kettőstömegű lendkerék miatt.De erre szokták mondani hogy régen mindenki félt a magasnyomású dízelektől mert ha elszál a porlasztó akkor 100ezer/darab és már ez is kezd ott tartani hogy kis utánna nézés és kis túlzással ennyiért már MAJDNEM mind a négyet megkapod(négy hengeres motor esetén)De kettőt biztosan kapsz érte.A lényeg hogy érdemes rászánni az időt az alkatrész keresésre és nem mindjárt megvenni az újjat.Még annyi hogy én nem vagyok nagy passat fan,de most vettem egy 1.9 tdi-t a régi elnyűhetetlen adagolóst 90le,de már a kerek kasznis nem a kocka.Csak azért vettem meg mert nagyon olcsó volt.500-ra sikerült lealkudni,úgy hogy bizonyítottan volt benne vezérlés,négy teleszkóp és az első tárcsák kivételével komplett fék csere(meg volt anyagilag szorúlva az eladó)IGAZ HOGY VAN BENNE 380ezer km,de nem igazán izgat,mert a környezetemben kettőről tudok amelyikben sok van az egyikben 650 a másikban 450ezer és még autók.....
2014. márc. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az általad írt napi/heti szinten megtett távolság alapján (feltételezem, hogy nem városon belül teszed meg) inkább tempomat-ra pályázz mint automatára. :) Kiérsz városból, felkapcsolsz és onnan úgysem kell váltogatni. Szlovákiába kiruccanni meg lehet nem éri meg a kérdezőnek. Pláne, ha mondjuk Szegeden lakik. Ezt a "dízel sport passat"-ot meg nem firtatnám. :) A kérdésben a váltó a lényeg.
2014. márc. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

jó döntés az automata..

én tizenkilenc, a nejem tizenhat éve jár automatával, még sosem volt baj egyik kocsival sem...a családban mindenkinek az van, de azok szolgálati kocsik.


szóval: automata mindörökké!

2014. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!