Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es Yamaha robogómból eddig...

50-es Yamaha robogómból eddig folyt a benzin. A légszűrő befogása után helyreállt, konkrétan mitől javult meg?

Figyelt kérdés
Általában használat után kifolyt a légszűrőházról lecsorogva kb. 1 liter benzin, aztán el szokott állni, több nem igen folyt már. A hosszabb téli leállás után már sehogy sem akart beindulni, (benzin nem folyt belőle pedig volt benne kb. 2 liter) Egy szerelő azt javasolta hogy "fogjam be a karburátort" azaz minimalizáljam a levegőellátást a karburátorba. A légyszűrő nyílását befogtam, és a rúgásoknál már éreztem az ellenállást, kb 5. rúgásra be is indult. Azóta (2 hete) egy csepp benzin se folyt ki, és legalább kétnaponta megyek a robogóval, hibátlanul indul. Most már csak egy-egy csepp olaj csöppen belőle amíg a garázsban áll. Mitől javult meg? Légtelenítette ez a módszer a vákuumcsapot?

2014. márc. 14. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

"Légtelenítette ez a módszer a vákuumcsapot?"


Mit is lehet a vákuumos benzincsapon légteleníteni? Semmit.


1 liter benzin? Az biztos? Egy liter benzin a betonon elterülve simán betakar egy 2*2 méteres területet. És nem kicsit tűzveszélyes.


Esélyes hogy valahol a karburátorban volt valami kosz, amit a levegő lezárása miatt képes volt máshova szívni a motor.

2014. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
természetesen tálat raktam alá, nem a semmibe folyt. Utána öntöttem át egy 1 literes kólás palackba, ami megtelt. Én nem értek hozzá azért kéréds, a légtelenítés alatt arra gondoltam, hogy levegő került a rendszerbe, és ezért nem működött a vákuum. (Mert a vákuum légmentest jelent)
2014. márc. 16. 23:18
 3/4 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a választ
2014. márc. 16. 23:20
 4/4 A kérdező kommentje:
de nem értem, mert attól még hogy kosz volt a karburátorban, attól még a benzincsapnak el kellett volna zárnia..
2014. márc. 16. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!