Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AUTÓ ELADÁSKOR mi a kockázatom...

AUTÓ ELADÁSKOR mi a kockázatom, ha kereskedő CÉG veszi meg? Mi a garancia, hogy 15 nap alatt átírják a nevükre?

Figyelt kérdés
Hogy tudom bebíztosítani magamat, ha a vevő átutalással fizet, persze az autót rögtön birtokba akarja venni?

#szerződés #AUTÓELADÁS
2014. márc. 17. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem írod alá az adásvételit amíg nem érkezik meg a pénz. Az már mindegy, hogy a vevő utána lejelenti-e, vagy sem, ha te megteszed, részedről vége a történetnek.
2014. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Na ezért szokták az emberek inkább magánszemélynek eladni az autójukat.


Kereskedésbe kétféle ember adja be az autóját.


1. Aki nagyon csóró és az alig valamit érő autójáért sürgősen pénzt akar, mert kell valamire és nincs ideje sokáig hirdetni. Esetleg rakás baja van és nincs pénze, meg nem is akarja megcsináltatni.


2. Aki nagyon tele van pénzzel és cseréli az autóit kis időközönként. Leszarja, csak valamit kapjon érte, kell a hely az újnak, tele a kert, stb.


Valamint kereskedésbe még úgy kerül autó, hogy a kereskedő minden szart megvesz amit lát, életveszélyes roncsokat, feljavítja szerelő haverjaival legolcsóbban annyira, hogy autó formája legyen és kész. Aztán pár nap, hét, hónap után előjönnek a hibák és pénztemető az egész.


Ezért nem szabad kereskedésből autót se venni, mert ott verik át az embert ahol csak érik. Egyáltalán nem szégyelik magukat, az összes egy szemétláda. Kereskedő közelében még levegőt se szabad venni!!!!

2014. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem akarom védeni a kereskedőket, de érdekes módon minden ismerősöm és én is onnan vette a kocsit. Kevés magánszemély hoz be kocsit külföldről... És inkább veszek egy Ausztriában rendben tartott autót amit biztos áron felül veszek meg a neppertől, mint egy magyar magánszemélytől aki nem költött rá, meg szétment a jó magyar utakon már... Persze nem mondom bele lehet bukni kereskedőnél is, de alaposan utána kell járni, szerelőt vinni, meg elvinni megnézetni... A kérdésre meg semmi garancia nincs rá. Ezért adtam el én is a régi öreg szinte roncs kocsimat inkább 60ezer forinttal olcsóbban magánszemélynek, mert az egyből átíratta...
2014. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedőnek nem kell átírnia az autót, csak ideiglenesen kivonatja a forgalomból és bejegyzik a forgalmiba, a kereskedő cég nevét. De mint az első írta ez már téged nem érint. Viszont amíg nem érkezik meg az átutalás valóban nem kellene aláírni a szerződést, az autót meg végképp nem adnám oda.
2014. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utsónál a pont!
2014. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az adás-vétel tényét az eladónak 8 napon belül be kell jelentenie az okmányirodában.Ha te ezt megteszed,a továbbiakban semmilyen felelősség nem terhel az autóval kapcsolatban,sőt ez egyféle garancia arra nézve,hogy a vevő át fogja iratni az autót,mivel így már a hivatal tud a visszterhes vagyonátruházásról,és amennyiben 15 napon belül a vevő nem tesz eleget bejelentési kötelezettségének,úgy előbb felszólítják,majd kivonják a járműet a forgalomból,és kényszerátírást alaklmaznak.
2014. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2014. márc. 18. 17:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne add el kereskedőnek.

Én kb.1 évig szívtam a kereskedő miatt.

Nem iratta át, nem vonatta ki.

Gyorshajtás, autópálya matrica hiánya,

parkoló díj nem fizetés miatt, pedig én már másnap átirattam.

2014. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor is fennáll a probléma, ha uj autóba beszámitja egy márkakereskedő?
2014. márc. 21. 08:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Fenn áll, mert a kereskedő bizományba veszi be a kocsit és amíg nem adja el addig nem fogja átíratni...Vagy szoktak olyat ígérni, hogy ha nem adja el 2-3 hónapon belül akkor "leüti" vagy átíratja akkor is de, hogy állják-e a szavukat???
2014. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!