Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópálya használat matrica...

Autópálya használat matrica nélkül, elengedik a büntetést?

Figyelt kérdés
Sajnos figyelmetlenségből felhajtottam az autópályára, persze gyorsan le is kaptak mire lebírtam keveredni. Még soha nem volt ilyen, sőt mg semmi büntetésem. Épp válófélben vagyok és egyedül nevelem a fiam. Ha megírom kérelemben van esély, hogy elengedjék vagy minimálisra csökkentsék, mert ezt képtelen lennék a válás közepén kifizetni! Hova, hogyan és milyen kérelmet érdemes írni? Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 17. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem engedik el ... sajnos 14.875 Ft-ot fizetsz 30 napon belül
2014. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják elengedni.

Ha ilyenért elengednék,mindenki előadhatná a szívszorító történetét...

2014. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hiába írsz kérelmet elutasítják akkor mindenki kérelmeket írna. De ha ma volt ez és ma voltál az autópályán akkor egyszerűen menj be 1 benzinkutra és vegyél 10 napos matricát ami olyan 3000 forint körül mozog és akkor nem kell tartanod a bírságtól. Az a lényeg hogy még aznap éjfélig vedd meg a matricát, hiába hogy te reggel 6 órakor mentél fel a pályára ha még benne vagy a napban ami 23 óra 59 percig tart ha addig megveszed a matricát akkor nincs gond. Ha viszont ez nem ma történt akkor az 15000 forintodba fog kerülni és hiába írsz kérelmet elutasítják mivel táblával is jelezve van hogy díjköteles utszakasz
2014. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Két részletben sem lehetséges a fizetés? Elhiszem, hogy akkor mindenki írna, de én valóban nem szándékosan voltam fent, még soha szabálytalanságot sem követtem el. Csak pont rosszkor jön ez most...:(
2014. márc. 17. 13:25
 5/12 anonim ***** válasza:
elfogadják két részletben, ha 30 napon belül teljesíted mindkét részletet
2014. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt külön kell jelezni? vagy sárga csekken külön feladhatom?
2014. márc. 17. 13:34
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Én azért nem tudtam időben lejönni egy ingyenes szakaszról, mert kamionos sor zárta a szélső pályát. Lassítottam ugyan, de veszélyes lett volna tovább csökkenteni a sebességet. Videofelvételt mutattam be róla, amit megértéssel kezetek. De semmit nem engedtek.
2014. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
Várd meg amig kiküldik a büntetést.Mi ugy jártunk hogy parkoltunk vettünk jegyet ,kiraktuk az ablakba ,de gondolom hogy amikor kétfelülröl becsuktuk az ajtot lefujta a huzat vagy valahogy leesett aföldre,mikor 3 ora mulva mentünk vissza akkor láttuk hogy ott aföldön bent a kocsiba.Ez volt több mint 2 honapja és nem küldtek semmit remélem mostmár nem is fognak.
2014. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

nem tudom hogyan kell, de felteszem a kérdést: ha harminc napon belül be tudod fizetni a két részletet, akkor miért nem várod meg - a 30. nap lejárta előtt - hogy meglegyen a lóvé és egyben fizeted?


arra vigyázz, hogy 30 napon túl már 59.500 Ft a fizetendő


(ezeket csak azért tudom ilyen jól, mert itt az asztalomon egy felszólítás :)

2014. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
#8 nem minden parkoló társaság hajtja be az elmaradást, de az autópályások igen
2014. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!