Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tehetek rá ekkora gumit az...

Tehetek rá ekkora gumit az autómra?

Figyelt kérdés

Skoda Fábiáról lenne szó (2001)

Jelenleg 165/70 14"-os gumik vannak rajta, de igen kopottak már(2mm futófelületen)

Ismerőstől, baráti áron kapnék 5-6 mm-es gumikat, de nem tudom jó lenne e rá. 185/65 R14.

Ugye a col ugyan akkora. Oldalfal fél centivel kisebb. Futófelület +2 centivel nagyobb. Na most ez a két centi véleményem szerint nem tapad annyira, hogy az autó többet fogyasszon. A kérdés csak annyi, hogy rámegy e? Nem ér bele semmibe? Alaphelyzet szerintem simán, de menet közben (Kátyú, kanyar) nem tudtam megvizsgálni :)


2014. márc. 17. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy 2 centi nem számít soknak, de ez ekkora szélességnél 12%-os felületnövekedést jelent. Ami nem kevés.

2014. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oldalfal fél centivel kisebb


ezt hogy számoltad ki?

2014. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Simán elfér csak 5 mm-rel nagyobb sugár irányban és a Fabia nem rendelkezik szűk sárvédő ívekkel.


"Abroncs átmérőkülönbség 10 mm


A sebesség mutató 100km/óra valós sebességnél 98 km/órát fog mutatni."


[link]

2014. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Legyen átmérőben 6 mm különbség, mert a táblázat ennyit mond, (590 vs 596 mm) simán felteheted, kicsi az esélye, hogy bele fog érni bármibe is.


Kicsit ballonosan fog állni a gyári felnin, de jó lesz az.

2014. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!