Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kumho-gumik milyenek minőség...

A kumho-gumik milyenek minőségileg? Ki gyártsa?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar elkopott nekem, így legközelebb tuti nem veszek ilyet. 1 szezonnal bírt kevesebbet mint a Barum, pedig az is középkategória,és a Barum olcsóbb volt.
2014. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Kumho egy középkategóriájú gumi, és az azonos nevű koreai cég gyártccsssssa.

Ugyan a középkategória élvonalába tartozik, egyes gumijai lágy keverékből készülnek, ami gyorsabb kopást, de jobb tapadást biztosít.

2014. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
aha értem akkor egy szinten lehet a falkennel vagy a toyo-val?
2014. márc. 19. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A három közül (Kumho,Falken, Toyo) én a Toyo-t választanám.
2014. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
aha értem találtam egy dunlopot is ebbe az árba ez még jobb nem ? [link]
2014. márc. 20. 20:25
 6/7 gomzoli ***** válasza:
Ha tényleg a minőség és a biztonság a fő szempont, és nem a darabonkénti egy-két ezer Ft-os különbség, akkor inkább lépj egy kategóriával feljebb, és válogass a Continental-Pirelli-Michelin nevek között. Mivel a gumi képezi az autó és az út közötti egyetlen kapcsolatot, és nekem fontos, hogy esőben-kánikulában ugyanúgy a lehető legjobb esélyekkel vigyem el a családomat A-ból B-be, ezért a gumin soha nem spóroltam, és csakis a legjobbat vettem, még ha drága is (Continental). Ha egy szett guminak kb. 5 év élettartamot jóslok (ami egy olcsóbbnál lehet, hogy csak 4), akkor időarányosan már nem is volt olyan drága.
2014. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk a megvásárolt gumi tartóssága attól is függ, hogy mennyit megy vele a vásárló.

Én kb 10 ezret megyek egy évben és hamarabb kezdene el repedezni (fáradni) a gumi, mint hogy elkopna. Így kitarthat 7 évig is (nagyon maximum 8 évig javasolják egy gumi használatát). A repedezést úgy gátolom meg, hogy téli/nyári csere után mielőtt elteszem pihenni, jól befújom szilikonnal, így tovább tart. Meg igyekszem nem a napon állni sokat az autóval, hogy a gumik emiatt se károsodjanak.

2014. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!