Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a motornak?

Mi lehet a baja a motornak?

Figyelt kérdés
Két hete kezdődött hétköznap nem indult be a motor.Hétvégén már beindult de viszont vasárnap délután már megint nem akart.Múlthét hétvégén már mrgint beindult de most megint nem akar (van hogy rúgásra van hogy 10 perc után indul).Ez lehet az elektromos szívató baja?Ahogy beindult először nem akart felpörögni gázadásra.

2014. márc. 19. 21:30
 1/7 kata kata ***** válasza:

Kezd el az elektromos résznél.(gyújtógyertya) van e szikra?

Ha van akkor nézd át a benzinszűrő ,karburátor,szívató,szívócsonkot, légszűrőt. Ha ez is meg van és mégsem indul akkor valószínű,hogy nincs kompresszió.

2014. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen ha olyan a gyertyád akár az is lehet hibás.nekem volt olyan hogy jó időben beindult hidegben már nem....(rossz hőérték) :)

Esetleg lehet olyan hogy ha picit tovább áll a motor akkro valahol elmegy a benzin és a vákum is belőle,ilyenkor többször kell rugdosni gyújtás nélkül hogy kerüljön anyag a rendszerbe.De az is elképzelhető hogy rossz a szivatód és hidegben nem indul melegben pedig igen...

Esetleg még a benzin-levegő keverék arány beállítása ha rossz akkor is nehezebben indul el...

2014. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kompresszió szerintem jó mert van benne erő 80-at megy.Van hogy beindul van hogy nem.Volt hogy kitoltam rárúgtam 1-er és beindult,de volt hogy 4-5napig be se indult.A gyertyát és a trafót január elején cseréltem azóta szint napi használatba volt és első rúgásra indult de most nem akar beindulni.Az elektronikával valami baj van mert kb 1-1,5 hónapja meg sem hajtja az ónindítót,de rúgásra indult + nemrég vettem bele új aksit.Az autómata szívató még a gyári. (Malaguti F12 AC 1998)
2014. márc. 20. 18:00
 4/7 kata kata ***** válasza:
Akkor automataszívató csere!
2014. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ilyen szívatóm van még a gyári: [link]

mechanikus kézi szívatót rendeltem hozzá: [link]

(befér a kezem úgyhogy ezt rendeltem :D holnapra jön remélem jó lessz :D

2014. márc. 20. 21:25
 6/7 kata kata ***** válasza:
Drukkolok,hogy jó is legyen a karburátorhoz.
2014. márc. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó lett a karbihoz és most 1.rúgásra indul :D
2014. márc. 21. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!