Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet sziszegő hang a...

Mitől lehet sziszegő hang a motor leállítása után?

Figyelt kérdés

Mintha lefújna valamilyen szelep,ez normális?

1.9benz 100paci 4henger



#autó #hang #levegő lefúj #szelep lefúj
2014. márc. 19. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

klima nem volt bekapcsolva?

az tud ilyet leállás után

2014. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nincs klíma,köszi

Motor közepe felől jön de pontosan nem tudom beazonosítani honnan jöhet...


Jöhetnék még a tippek,hátha rátalálunk mi okozhatja!

2014. márc. 19. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Vákuumcső, vagy valami tömítés lehet mondjuk a szívó oldalon vagy valahol a levegőcső lyukas de valami ami a levegővel kapcsolatos valami olyan dolog lehet
2014. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A 3. jó tippeket mondott. A levegőszűrő, rendesen van rögzítve? Lehet hogy valami vákuumcső megvan repedve, vagy félig lecsúszva. Érdemes lehet levenni a légszűrőt és minden kis csövecskét megvizsgálni, vagy esetleg a kiegyenlítő tartály kupakja, mert ott is nyomás van. Vagy kormányszervó, ha van, és minden ahol, levegő vagy vákuum van. Talán valamelyik bejön :)
2014. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még a fékszervó is eszembe jutott :)
2014. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi

Levegő szűrő most lett cserélve,és vagy 4szer vettem le,de nem onnan jön a sziszegés.

Egy szétrepedt csövet most cseréltem,csak nem fértem hozzá és le kellet vennem valami kartergáz vissza ömlőt talán az volt.

Lehet eddig is volt a hang,csak nem hallatszik ha bent ülsz az autóban.

Csak ha ajtó nyitva van.

2014. márc. 19. 22:40
 7/11 egySanyi ***** válasza:
Pár hónapja nekem is sziszegett, igaz nekem járó motornál is meg nem ebben a márkában. Nekem egy vékony vákumcső elöregedett csatlakozásnál megrepedt. De milyen drága (pár százra gondoltam de 2000 fölött volt) ahhoz képest az a kis vacak műanyag.
2014. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eldugult katalizator is tud sziszegni meg par masodpercig leallitas utan,de az altalaban hallatszik mar menet kozben is-meg erzodik a teljesitmenyen...gondoltam megemlitem mert velem mar tortent ilyen.
2014. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

Hétvégén megnézem hátha valamelyik a bibis.



JÖHETNEK MÉG...

2014. márc. 20. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:

a 8. is mondott egy jót, haverom 1.4 Astrájánál, mindig eldurrant a gumi karter cső, majd a végén már alig akart menni a kocsi. Leszedtük a kipufogót és a katalizátorba szét volt törve a kerámia, és eltömte a rendszert beraktunk egy sima csövet helyette, ideiglenesen. Szóval a kartercsőnél adta a hangot egész addig amig el nem ment a nyomás.

Nem tudom, a gyertya tömítő gyűrűje esetleg.? Vagy a karteltömítésnél talán ha nagy a kartelgáz.? Bár ez utóbbit nem hiszem, csak egy tipp volt.

2014. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!