Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntethet a rendőr érte,...

Megbüntethet a rendőr érte, ha kicserélem a távolsági fényszórón kívül az összes lámpát az autón ledesre?

Figyelt kérdés
Távolságiba nem találtam még olyan ledes izzót, aminek akkora fénye lenne, mint ami most van. Viszont a helyzetjelzőt szeretném kicserélni, sajnos nem a legjobb töltése van gyárilag az autómnak, így szeretnék spórolni az árammal. Amit betennék helyette led szalagot, tized akkora fogyasztása van, és sokkal nagyobb fénye. Láttam már ledes helyzetjelzőt boltba, gondolom akkor az nem baj ha oda teszek ledet. azt viszont nem tudom, h féklámpába, irányjelzőbe, rendszámtábla világításba, ha ledet teszek, azért büntetnek-e?

2014. márc. 24. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak saját tapasztalatomat tudom leírni a pontos szabályokkal nem fárasztalak! Én is kicserélgettem az izzókat aztán meg vissza:) A rendszámtábla világítás és az utastér világítás maradt a ledes! A rendszámtábla világításért a kutya sem szól ha fehér fényű! Indexbe nem elég az izzót kicserélni mert gyorsan fog villogni! A tompítottba amit lehet venni ledes h4 h7 foglalatossat semmit sem ér nem látni vele!!! Nagyon gyengék! A ledszallagért (nappali fény) és a ledes helyzetjelzőért műszakin szólhatnak és szólnak is. Rendőr beküldhet műszakira mivel nem szabályos (nem írom le miért majd lesz aki megteszi) de nem jellemző még! Majd később ezekre is rá fognak szállni mint a gagyi xenonra!
2014. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Indexnél sajnos tudom, relét is kell cserélni, h normális legyen a villogás a kisebb ellenállás végett. Sajnálom hogy ennyire szigorúan veszik ezt, pedig csak jobban látnának engem is vele szerintem, lehet a rendszámtábla világítást kicserélem, meg gondolom tolatólámpába is kilehetne cserélni, az tudomásom szerint nem is kötelező, de amennyit meg a tolatólámpa ég, avval nem spórolnék sokat. köszönöm a választ :)
2014. márc. 24. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:

a jogszabályt nem kerestem meg, de a lényege. Csak a típus jóváhagyott izzót használhatod az autóban, ergo LED-et nem.

Menetfény más téma, de ott is kell a szabvány jelölés.

2014. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj ezekkel az urolagos menetfényekkel hogy hiàba van rajtuk jelölés a bekötés nem szabàlyos! Ezeknek ugy kellene bekötve lenni , hogy jàró motornàl automatikussan bekapcsoljon. Tompitott felkapcsolàsakor pedig kikapcsoljon. Ha nem igy van bekötve nem szabàlyos és beleköthet mind a rendőr mind a müszaki vizsgàztató! Az igaz , hogy most még nem jellemző a büntetés, de hàt először a xenonnal sem foglalkoztak a rend örei.
2014. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem teszek bele inkább ledet, nem szeretném, hogy belekössenek, csak a rendszámtábla világítást fogom kicserélni ledes szofitára, mert a mostanival nem sokat látni belőle, azért pedig szerintem jobban harap a rendőr, ha nem látszik :) Lehet kicsit félreérhetően fogalmaztam meg a kérdésem am, nem drl menetfényt szerettem volna az autóra, hanem a reflektor izzóján kivül az összes égőt kicserélni, így megoldottam volna az összesen kb 140wattnyi égőket, 20watt körül, és próbára meg is csináltam az egyik hátsólámpába, a fénye is sokkal jobb. persze vissza is tettem az égőt, ez ilyen marad, ha a jogszabályok nem engedik :)
2014. márc. 25. 16:00
 6/6 anonim válasza:
nekem 1 éve a helyzetjelzőm ledes, nem szólt érte a kutya se, pedig messziről látni, egyrészt jó erős, másrészt ugy látszik mintha kék lenne, mert a kocsim kék és visszaverődik. Igaz nem is volt rendőri ellenőrzésem azóta, de ezért nem is állítottak meg.
2014. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!