Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Törött autót adnék el, mit...

Törött autót adnék el, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves swiftem, eladósorba került. A gondom az, hogy a nepper eltitkolta 2 éve mikor vettem, hogy kettőből lett összevágva - gondolom a hátulja kapott egy komolyabb ütést és mögévágtak egy másik swift hátulját. Ezt én már csak a megvétel után vettem észre. Most viszont eladnám (én viszont tájékoztatnám a tulajt, hogy komoly sérülés volt, ennek megfelelő az ára is), de az a gondom, hogy ha balesete lesz és pl meghal, mert a kasztni merevsége már nem elég jó, akkor én, mint eladó felelősségre vonható vagyok-e. Illetve, hogy erkölcsileg eladjak-e egyáltán egy komoly sérülésből helyreállitott autót. Vagy adjam el alkatrésznek? Én , mivel napi használatra vettem, helyrehoztam rajta mindent amit lehetett, csináltattam rajta alváz-helyreállitást is, de szerintem a merevsége már közel sem olyan, mint egy sérülésmentesnek. Szóval nem szivesen okoznám adott esetben más ember halálát. Az autó amúgy hiba nélkül fut, a motorja nagyon jó. Vagy adjam el az egészet alkatrésznek, és akkor nyugodtan alszok? (100 ezernél amúgy sem kérnék érte többet emiatt). Mi ilyenkor a teendő? (Tanulópénznek jó volt, ezügyben nem kérnék ekézést, szivtam emiatt eleget :-))
2014. márc. 24. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem megfelelően lett volna kijavítva a műszaki vizsgán sem ment volna át.

Ne aggódj ezen senki nem fog meghalni emiatt az autódba ha el is adod.De ha mégis ilyen történne élőbb veszik elő a vizsgabázist ahol átengedték az autót a műszaki vizsgán.

2014. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kata kata ***** válasza:
Tájékoztasd róla a vevőt és az adásvételibe is írd bele.
2014. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
azer aki ilyennek neki all, sztem nem ma taknyolt 1x, meg alattad se esett szett.
2014. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!