Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apám le akarja mosatni velem...

Apám le akarja mosatni velem a kocsit. Hiába mondom neki hogy 3 nap és megint tiszta por lesz! Ugye hogy nincs értelme lemosatni olyan helyen ahol az út 60% földút?

Figyelt kérdés

Nem lustaságból mondom nekik, mert szívesen megcsinálom, de látom, hogy lemostam már sokszor a kocsit, és 3 nap és megint tiszta por az összes ablak, szélvédő, lámpa.

Azt mondják tisztán kell tartani a kocsit. Belül rendben is van, de kívűl ahol poros földúton közlekedünk vele 60%ban, ott 3 nap múlva megint tiszta dzsuva lesz az összes ablak,.


Ughye hogy ott van értelme mosatgatni a kocsit, ahol az ember 90%ban aszfalton közlekedik? Ott nem lesz dzsuvás!



2014. márc. 25. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ne is egyél,mert úgyis éhes leszel...
2014. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"ahol az ember 90%ban aszfalton közlekedik?" - ott is dzsuvás lesz bizony.


Mosd le, mit vesztesz vele? Kint vagy a jó levegőn, süt a nap. :)

2014. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Legalább egy szintig megértelek. Mi nem is szoktuk lemosni a járműveinket, az autó szabadban van, esik rá az eső, teljesen normálisan néz ki. A motoromat lemosom évi 1-2 alkalommal, de semmi értelme. 3 nap??? Annál sokkal hamarabb be lehet piszkolni egy járművet, csak legyen egy kis sár :D Nekünk aztán nem fáj, ha nem habtiszták (a cruisernek sajna nem áll jól, de mivel alacsony fajta motor, sok részét pedig el sem érem, elkerülhetetlen egy nem apró szintű piszkosság. szerencsére a motorozás élvezetén ez nem ront), mások véleménye pedig nem hat meg.


De nálunk sose lesz csupa por az ablak és lámpa, azt természetesen lemosnánk, főleg a lámpákat, s ha a szélvédőre ráesik a bodza, akkor azért az is kap egy vödör vizet. Kilátni, lámpákat láthatóan használni alap. Az esztétika más kérdés. Az apád, az autó és a Te kapcsolatodat viszont nem ismerem, nem tudom, jogos-e az elvárása.

2014. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
detto velem is ue. a helyzet, csak nekem muter mondja, de nem mosom le, mert nem tetszik a kis daewwo én BMW-t akartam volna, így nem mosom le.
2014. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es! Anyuci vett neked kocsit, meg se kellett dolgoznod érte. Hálából azért egyszer kétszer lemoshatnád ha mondja.
2014. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az emberek igényességéről ad egyfajta képet hogy milyen esztétikai állapotban van az autója. Ha mosatlan, dzsuvás, elhanyagolt, akkor az a tulajról sok mindent elmond.

Valamint mégiscsak szebb egy frissen lemosott autó (kivéve pár terepjáró amiknek jól áll a sár de ezt most hagyjuk).

2014. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Nem feltétlenül. Ha valaki, aki földút mellett lakik, esőben bemegy a városba ügyet intézni egy fehér autóval, akkor az ronda lesz, ha fejreáll is. Igazából ehhez földút sem kell. Egy szinten túl persze van némi igazad, bár az emberek prioritása más. Van, akinek az alsó külső tisztaságának magas foka nem ér annyit, hogy folyton mossa (mert gyakran használja és olyan helyen, ahol erősen piszkolódik), ez van.
2014. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak aszfalton megyek az enyémmel, leginkább autópályán. De most hogy megkezdődött a bogárszezon, az első úton szinte fekete az eső lökhárító, a visszapillantó meg a szélvédő ahova nem ér el az ablaktörlő a sok döglött bogártól.

Mivel hét közben se időm, se lehetőségem, ezért hétvégente mosom le. De minden hétvégén lemosom. A jó fajta Sonaxos sampont, időnként a waxot sem sajnálom tőle.

2014. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Erre jó egy nagynyomású mosó. Pár perc alatt lecsapod róla a port vele és még kevesebb vizet is fogyaszt.
2014. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen mosd le, sokszor kikezdi a fényezést az üveg felületeket ha sokáig poros, koszos. Ha nincs is garázsban tartva sokszor egy ponyva is védelmet adhat, szerezz be 1 jó minőségűt.
2015. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!