Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motorral hajtott 2 irányú...

Egy motorral hajtott 2 irányú forgómozgást milyen elven kiviteleznek?

Figyelt kérdés

A fűnyíró traktor lenne erre a legjobb példa, hogy 1 motorral hajtja a kerekeket, és a fűvet vágó pengéket is. De forgási irány különböző.


Szeretnék készíteni egy saját készítésű fűnyíró traktort, azonban nem tudom, hogy kivitelezzem ésszerűen.


Szerintem úgy lenne a legjobb, ha a hajtott kerekek tengelyével párhuzamosan helyezkedik el a főtengely a motorban, ezáltal két fogaskerékkel és egy láncal meg lehet oldani a hajtást a kerekeknél. (A motor főtengely fogaskereke nem lefele, hanem jobb vagy baloldalon van kivezetve. -a talajjal párhuzamosan értendő-) Azonban nem tudom hogy vigyem át a főtengelyről a pengékre a forgó mozgást.



#motor #fűnyíró #fotgómozgás
2014. márc. 26. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Egymással szöget bezáró tengelyek között kúp fogaskerék párral is lehet kapcsolatot létesíteni. Aztán érdemes közbeiktatni egy vagy több szíjat is a motor és a pengék közé. Így ha gond van akkor jobb esetben nem törik, nem fogja meg hirtelen a motort hanem csak a szíj csúszik.
2014. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!