Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a normális olajfogyaszt...

Mennyi a normális olajfogyasztás, új és használt autóknál?

Figyelt kérdés
Szaisztok! Egy elég összetett dolog érdekelne, és anyagiaktól mentesen ha lehet, és légyszi olyanok akik értenek ehhez! Nézegetem az autókat eljött az ideje, hogy szeretnék egy komolyabbat. Az előző autóm zabálta az olajat, töltögetnem kellet amit megutáltam, pedig nem hajtottam mint az állat. Tudom, hogy minden autónak van olajfogyasztása, de számomra az a normális ha 10 000 km ként lecserélem addig viszont ne keljen után töltögetni. Leginkább BMW-ét szeretnék egy néhány évest, vagy esetleg jó állapotú régebbit olyan 2004ig bezárólag! Szóval az érdekelne, hogy mire számíthatók ezeknél az autóknál, kannával kell járnom és töltögetni időnként? Motortól függ myilen erős? Melyik megbízható? Hogy használom? Normálisan vezetek, szeretem ha van erő az autóban de nem szeretem eszetlenül széthajtani. Számomra egy sok milliós új autó a nagyfokú megíbzhatóságról szól hozzá a jobb vezetési élményről és a rendszeres karbantartás miatt a hosszú élettartmról! Más autó is érdekel, Kia, Opel, leginkább az olajfogyasztás után töltögetést akarom elkerülni, nagyon! Előre is kössz!

2014. márc. 29. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha rám hallgatsz és olajfogyasztás ügyben biztosra akarsz menni, akkor a német autókat felejtsd el.

Ha már felvetetted a KIA márkát, én a legjobb választásnak tartom.

2014. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

28 éves japán autónkban 10000 km/0 utántöltés.

22 éves németben úgyszintén.

13 éves japán szintén.

14 éves német dettó.

Ezek fordultak meg a kezeim között az elmúlt pár évben.

Típust direkt nem írok, nem az a lényeg.

Akár új autóban is kifoghatsz rosszat és öregben is jót.

Azért hogy ne csak jót írjak, az ecotec Opelekkel lehet kisebb probléma ezügyben. Meg mindennel ami nem megfelelően volt karbantartva, de ez orvosolható.

2014. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalatomat írom le hátha ez segít: egy lassan 9 éves Opelom van, amibe beletettem 203.000km-t. 15.000km-enként cserélem az olajat. Ez alatt a nívópálcán szemmel láthatóan semmi változás nincs az olajszintben. Még soha nem kellett rátöltögetnem.


Ha használt autót veszel, annál nagyon sok múlik az előéletén, hogy előtted hogy használták. Amiről sajnos nem sok biztos információd lesz. Mennyire hajtották, milyen sűrűn és milyen olajat raktak bele, stb... Így ez ebből a szempontból egy picit lutri.

2014. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 3 vagyok ismét. Közben amíg írtam látom jött előttem még egy komment.

Ezért hozzáteszem, hogy az Opel amiről az előbb írtam és soha nem kellett olajat rátöltenem, Ecotec motoros.

2014. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából nem csak az autó korán, vagy a futott kilométeren múlik! Egyszerűen vannak olyan motorok amik gyárilag eszik az olajat, pl. a 16 szelepes Opel motorokról hallottam, hogy új korukban is képesek 1000 kilométerenként fél litert megenni.


A 2.0 SDI Caddy amit új korától hajtottam nem evett egy cseppet sem két olajcsere között, a szintén új Partner 1.6 HDI sem, és az öreg (13 és 15 éves) Renault-jaim az 1.6 16V motorokkal se fogyasztják az olajat.

2014. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A dugattyúkban van egy úgynevezett olajlehúzó gyürű,aminek a funkciója,hogy a kenőanyag ne jusson a robbanástérbe,hanem szépen csurogjon csepegjen vissza a karterba.

Vagy ez törött el a motorban,vagy csepeg az olaj a karterből, de normálisan az olajfogyasztás 10 ezer km - ként 0.001 liter azaz 1 ml ( egy gyűszűnyi) !

2016. márc. 31. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Karbantartáson rengeteg múlik és a típushibák ismeretén. Meg kell nézni, hogy tényleg a motor eszi meg az olajat, vagy valamelyik tömítés/szimmering ereszti az olajat. 12 éves ecotec motoros opelnál nulla az olajfogyasztásom. Igen, Opel jó autókat gyárt, biztonságos és rozsdavédelem szempontjából is az egyik legjobb.
2019. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz 2. Ecotec motoros Opelem van. Mindegyiknek 0 azaz nulla olajfogyasztása volt, pedig nem kíméltem őket! VW ezzel szemben szépen csipegette.
2019. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Igen, Opel jó autókat gyárt, biztonságos és rozsdavédelem szempontjából is az egyik legjobb" feldobtad a napom eskü :DDD
2019. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!