Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesítmény adót és törzsköny...

Teljesítmény adót és törzskönyvet mikor postázzák?

Figyelt kérdés
Április 31.-én vettem egy használt autót. Mikor számíthatok a csekkre? Időarányos lesz?
2014. ápr. 7. 14:46
 1/9 anonim válasza:
nem érdeklődtél még utána? vagy ha igen,mit mondtak?
2014. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kereskedésben azt mondták 1-2 hét. Még nem telt le, csak kíváncsi vagyok mikor kell utána mennem...
2014. ápr. 7. 14:49
 3/9 anonim válasza:
hát,szerintem kérdezz utána!
2014. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A teljesítményadót(régi nevén súlyadót) csak jövőre!

Az adófizető az a személy, akinek január 1-én a nevén szerepel a gépjármű!

A törzskönyvet meg meg kellett volna kapnod az eladótól!

2014. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lejárt műszakival ki volt vonva a forgalomból, így eredet vizsga és műszaki kellett. Egyébként itthoni autó, első tulaj adta be. Azt mondták, hogy a törzskönyvet postázzák és a teljesítményadó rám eső részét az önkormányzat.
2014. ápr. 7. 15:27
 6/9 anonim ***** válasza:

" Az 1991. évi LXXXII. törvény szerint a gépjárműadó alanya, azaz az adófizetésre kötelezett az, aki az év első napján az autó tulajdonosa volt (jogi szöveg szerint: a hatósági nyilvántartásban az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként szerepel), van két kivétel, melyek közül az egyik ráadásul nem is ritka. Utóbbi nem más, mint a forgalomból való (akár ideiglenes) kivonás, ilyenkor az adó alanya az, aki a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján az autó tulajdonosa/üzemben tartója, az adókötelezettség pedig a forgalomba helyezést követő hónap 1. napján kezdődik."


A kiszámításhoz: [link]

2014. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
majd május júniusban. amúgy is csak 30 napos az április.
2014. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
még csak április 7.e van
2014. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vehetted Április 31 én mikor még csak 7. e van? A törzskönyvet átírás után 2 héten belül küldik a teljesítmény adót csak jövőre kell fizetned az ideit az előző tulajnak kell rendeznie!
2014. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!