Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Celica minden napos...

Toyota Celica minden napos használatra. Nagyon drága?

Figyelt kérdés

melóba járni gondolom.

T23 modell 1.8 TS (141 kw/192 HP)


ha nem pörgeti az ember csak 3000 rpm ig akkor el lehet vele járni egész jól nem? nem fogyaszt annyit hogy ne bírjam megfizetni szerintem. Havi 150 000 forintos fizetésből fenn tudom tartani? vagy vegyek valami TDI-t?

egy dolog hogy 3x drágább az alkatrész a Celica-ra mind egy Golf (4) ra vagy egy Leon ra, de nekem tetszik a celica



2014. ápr. 10. 15:23
 1/9 anonim válasza:
Lehet, hogy most tetszik, de ez az auto nem erre a fizura van. Sokba kerul a fenntartása, de egy kis ido mulva te is belatod es le fogsz rola mondani. Amikor egy icipici alkatreszt kell kicserelni es szet kell szedni az egeszet hozza, majd szivod a fogad a fizetesnel. De egyebkent jo kocsi :)
2014. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De és csak melóba akarsz járni vele? Máshova nem is?


Amúgy inkább vennék a helyedben valami átlagosabb autót, amit sokat tudsz használni. A Celica amúgy szerintem elég idétlen autó, nekem sohasem tetszett, ráadásul baromi kockázatos használtan venni, mert szanaszét hajtják őket, aztán amikor már egy rakás szar, akkor adják el és az új tulaj aki szerencsétlen megveszi, csomót költhet rá.


TDI-t se vennék, mert azokban meg sok a km meg pd elemek, turbo, stb, mind csomó pénzbe kerülő hibaforrás.


Mennyit szánsz rá? Nézz valami Volvo-t, Honda Accord-ot, Toyota akármit, Ford Mondeot, Opel Vectra-t... Stb, csak ne sportgépet. Azt használtan 1 milliós fizetésből se vennék, megmondom őszintén.

2014. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
5000 eurót szánnák rá, de gondolkodtam valami TDI Audin
2014. ápr. 10. 19:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább tényleg végy valami átlagos márkát. Nekem pl. most lenne másfél millióm, hát egy Toyota Avensis-t vennék. Luxusautóhoz jóval több pénz kell, sportautót pedig csak újonnan, vagy megbízható ismerőstől vennék. De ahogy gondolod amúgy!
2014. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem az ST(143ló) van. Én egy 1.5 Honda civicről váltottam rá és elárulom, hogy semmivel sem kerül többe a fenntartása. 6-8literrel járok el vele, nem kell szerelőhöz hordani. 1 év alatt csak a fékbetétet kellett cserélni ami kemény 6600ft-ba fájt. Tény és való a 192lovasak jóval lepukkantabbak, próbálj meg kintről behozni egyet.
2014. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ha kintről behozok az kerülne 450 000 forintba a kilowatt miadt, átiratás.

- Nem gyenge egy kicsit az ST (105 kW) egy ilyen kinézethez? Apropó a gyengébb 105 kW kevesebbet is fogyaszt mind a 141 kW os ugye?

2014. ápr. 11. 15:15
 7/9 anonim válasza:
Most, hogy mi a gyenge, mi nem az nézőpont kérdése. Nyilván egy Ferrari után gyenge lesz, de egy átlag autóból átülve meg erősnek tűnik. Igazából ez a 143ló több mint elég közlekedni. Pörgetni kell a motort 4400 felé és megy az rendesen. Fogyasztásra azt mondják átlagban, normálisan közlekedve 1 literrel eszik kevesebbet.
2014. ápr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi
2014. ápr. 12. 20:01
 9/9 Vykos válasza:
Nekem egy 2003-as évjáratú 1.8-as vvti celicám van, kerek 1 éve vettem, ez alatt semmit sem kellett rajta szervizeltetni, remekül működik, megbízhatónak tartom. 140 ló van benne, munkába járáshoz teljes mértékben elég. Pont azért szeretem, mert lehet vele gyorsulni, jól néz ki, és kevesebb van belőle mint golfból ergo látványosabb is. Általában 8-9 liter körül megyek vele tekintve h szeretem hajtani, de kényelmes vezetés mellett 7-8 liter között simán kijön.
2014. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!