Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2000-ben gyártott Renault...

2000-ben gyártott Renault Laguna-ra megfelelő ez a nyári gumi méret illetve márka és fajta?

Figyelt kérdés

2000-ben gyártott 1.9Dci-s kocsi. Limuzin modell. (sedan)


Ahonnan vettem, ott a hirdetésben a nyári gumimérete 195/65/R15 volt kiírva.


A kézikönyvben felsorolnak többféle gumit is mellette. (pl.: 205/60 R15V, 205/55 R16V)


Ha minden igaz, akkor ezek mindegyike jó rá nem? Tehát a 195/65/R15 -ös is jó lesz gondolom. Esetleg a szélesebbnek vannak előnyei (meg hátrányai). Milyen szempont alapján érdemes ezt kiválasztani?


Illetve márka,típus. Hankook-tól néztem ezt a K425-ös típust, teszteken jókat is írnak róla, illetve az ára se annyira ijesztő, egyszer kiköhöghető, hogy több évig rendes gumim legyen. Mindenhol le van értékelve 20ezerről 15-16ezer körülre. (lehet már idősebb? 5 évesen már nem biztos, hogy kellene, de 2-3 évesen még gond nélkül elhozom. Tudom, elméletileg még 7 évesen is rendben kellene lennie)


Faterom nagyon rá akart beszélni a használt gumira, de nem nagyon hajlok rá.


Köszi a válaszokat!



2014. ápr. 13. 10:43
 1/3 A kérdező kommentje:
bocs, a limuzint a kézikönyvből vettem, már átírtam sedan-ra de úgy néz ki csak beragadt, mind1 :) a kettő elméletileg ugyanaz, csak nekem valamiért a limuzinról a hosszú luxus járgány ugrik inkább be :)
2014. ápr. 13. 10:45
 2/3 anonim ***** válasza:

az a lényeg hogy váltóméret legyen a gyárival


szélesebb- jobban tapad, kanyaroknál azért sokat jelent,de többet fogyaszt a kocsi, de nyugi nem literekbe mérhető..

2014. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Átgondolom a választást. a szélesebb összesen kb 15-20e-el lenne több. nem mind1, hogy 60e vagy 80e most a 4 gumi, de az is igaz, hogy 4-5 évig lesz használatban.


A biztonságra és stabilitásra törekszem, így mindenképpen megfontolom a szélesebbet.

2014. ápr. 13. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!