Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha összetöröm a...

Mi történik ha összetöröm a tesztautót egy tesztvezetésen?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Aláíratnak veled vezetés előtt egy papírt hogy bármit tönkreteszel az autóban a te zsebed bánja. Magyarul kifizeted a kárt.
2014. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és a tesztautóét is? Belegondolni is rossz...
2014. ápr. 13. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:
A teszt autókon is szokott casco lenni, te az önrészt fizeted kár esetén ( általában néhány száz ezer forint az önrész )
2014. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam...szóval ha figyelmetlenségből belecsattanok az előttem haladóba akkor az ő kárát is nekem kell állnom vétkesként és a tesztautóét is, mindezt saját zsebből?
2014. ápr. 13. 15:34
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne más f@.zával verd a csalánt magyarul ne tesztautóval akarj menő lenni vegyél sajátot aztán probleméma megoldva.
2014. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tesztvezetésen amúgy is melletted ül egy értékesítő, és az általa megszabott útvonalon kell menned, ami általában egy forgalommentes környéken van.
2014. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, kapaszkodj meg de nem csak vagánykodásból lehet összetörni egy autót!! Tesztvezetésre sem ezért megy az ember - bármilyen meglepő számodra :D- a többsége tipus iránti szubjektív érdeklődése ne adj isten vételi szándéka miatt ül be. Cipőből se veszel olyat amit nem próbáltál fel!!

Olvastam a gyári munkás és a Porsche 918 Spydert esetéről ő valóbam az érzés miatt ült csak be és elszaladt vele a ló. Ha menőzni akart az meg az ő hülyesége. Én azon (lassan kisebbségben lévő) réteghez tartozom akik használatra vesznek autót nem mutogatni való statusszimbólumnak. Lehet, hogy velem van a baj de nem érzem szükségét, hogy autóval villogjak mert úgy hiszem hogy nem a kocsi teszi az embert.

2014. ápr. 14. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, ha belecsattansz az előtted menőbe, akkor annak a kárát fizeti a tesztautóra (próba rendszámra) kötött felelősségbiztosítás. Te csak a tesztautó kárát (illetve ha van rajta casco, akkor annak az önrészét) fizeted.
2014. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az történik, amiben a tesztvezetést biztosító céggel megállapodsz, magyarán ami a papíron van, amit aláíratnak veled = amire szerződtök. Nem pedig az, amit én vagy akárki más tudni vél.


Összetörni egy autót a kresz be nem tartásával lehet önhibából. Értelemszerű, hogy egy ismeretlen fékhatású, viselkedésű autóval nem a forgalom kellős közepén szeretnék ismerkedni e szinten, de, ha már ülés, tükrök beállítva, tudom hol fog a kuplung,stb. akkor meg hadd szóljon.

Belecsattanni az előtted lévőbe a nem megfelelő követési távolság okán lehet, ez kresz szabálysértés, a távolság pedig ugye az adott jármű fékhatása szerint választandó + józan ész. Összetörheted? Nem.


Úgyhogy hajrá.

2014. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!