Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005 Suzuki 1.3-as autó...

2005 Suzuki 1.3-as autó kettes sebesség?

Figyelt kérdés

2005 Suzuki 1.3-as autó kettes sebességben, 4500 RPM-nél karattyoló hang hallatszik. Mi a baja ? Olyan mintha nem bírna többet, 3-4-5 sőt még 1-nél is felmegy 5-6 ezerre simán.


Nem szoktam bőgetni a motort, de néha jól esik városi araszolás után kicsit megbikáztatni!

Ez jó neki?


Köszönöm!



2014. ápr. 13. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Annál hosszabb ideig bírja egy motor minél alacsonyabban pörgetik.
2014. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó de 5-ösben autópályán 5000 fordulaton van kb alapból!


Sztem 4000-4500 fordulat az még egészséges!

És köszönöm hogy írtál! :)

2014. ápr. 13. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Alap dolog ismét itt, hogy japán motor van benne, ami úgy van tervezve, hogy picit jobban pörgetve mint egy német, vagy francia motort jön meg igazán az ereje, előbbieknek kicsit alacsonyabb fordulaton, de amúgy csak érdekességképp, érdemes emgnézni pár japán eredetű és pár német, francia stb. eredetű kocsiban a fordulatszámmérőt, hol kezdődnek a srága és a piros részek, érdekes lesz az átlagolás. :)


Hogy 2-esben mért teszi ezt ez már jobb kérdés, tövig nyomott gázzal teszi ezt vagy akkor is ha csak szépen gyorsítasz vele?

2014. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tövig, illetve "fokozatos" gyorsításnál is 4500 környékén kezdődik el ez a hang.


Én is ezt olvastam, hogy a japán motor szeretik ha hozatják.

2014. ápr. 13. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:

nem ártana egy hang/video...

valószínű nincs is baja......


amúgy ritkán kimondottan jó neki a húzatás

2014. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!